سخنان روز گذشته رئیس جمهور درباره رفع برخی محدودیت ها در طرح فاصله گذاری اجتماعی از سوی برخی مردم و صاحبان مشاغل نوعی «نوعی چراغ سبز » به فروکش کردن تب کرونا تفسیر شد.

نتیجه این که وضع روز گذشته بازارها و سطح شهر شباهتی به پایتخت سه روز قبل نداشت. همین چند روز پیش بود که پی نوشت نامه ای مورخ سیزدهم فروردین با موضوع نکاتی درباره تدوین دستورالعمل های مرتبط با فاصله گذاری هوشمند درباره اصناف دست به دست می شد؛ نامه ای که در آن عنوان شده بود: «کسب و کارها بعد از 20 فروردین باید با پروتکل فعال شوند.
همه پروتکل ها باید تا پنجشنبه مشخص و ابلاغ شود، چون همه فعالیت های اقتصادی بعد از 20 فروردین باید آغاز شود.»
اما دیروز رئیس جمهور از مصوبات تازه ای درباره فعالیت های اقتصادی و کسب و کارها خبر داد که با نامه چند روز پیش تفاوت های آشکاری داشت.
خلاصه مصوبات تازه ستاد آن طور که از زبان رئیس جمهور نقل شد این گونه است که در استان های کشور به جز تهران کسب و کارهای کم خطر می توانند از ۲۳ فروردین فعالیت های خود را آغاز کنند، اما کسب و کارهای پر خطر از جمله مراکز ورزشی، استخرها و مراکزی که نیاز به حضور جمعیت دارند فعلا تا اطلاع ثانوی همچنان تعطیل باقی می مانند.
همچنین در این جلسه تصویب شده است در استان تهران فعالیت های اقتصادی از روز شنبه ۳۰ فروردین آغاز شود و دیگر این که از 23 فروردین فعالیت ادارات به این صورت است که دو سوم کارمندان در محل کار خود حضور خواهند داشت.
همه این تصمیمات در حالی عنوان شده است که همین دیروز معاون آموزشی بیمارستان مسیح دانشوری تهران به ایلنا گفته است «اگر دولت قرنطینه را بردارد تا دوسه هفته آینده شاهد پیک دوم و افزایش مرگ و میر هستیم.»
 در مصوبه تازه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا به بلا اشکال بودن فعالیت «کسب و کارهای کم خطر» اشاره شده و در ادامه هم از ممنوعیت فعالیت «کسب و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار