معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی از اجرای طرح تقویت فاصله گذاری اجتماعی از بامداد روز جمعه هشتم فروردین همزمان با سراسر کشور در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز علیار راستگو در گفت وگو با خبرنگاران از اجرای طرح تقویت فاصله گذاری اجتماعی از بامداد روز جمعه هشتم فروردین همزمان با سراسر کشور در استان خبر داد و اظهار داشت: این طرح به منظور کاهش تماس ها و کمک به قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا توسط هیأت وزیران مصوب شده و تا 15 فروردین اجرا می شود.
وی با اشاره به اینکه این طرح در چند محور کلی اجرا می شود، افزود: محور اصلی این طرح، محدودیت و ممنوعیت ترددهای جاده ای با هدف جلوگیری از ورود افراد غیربومی به شهرهاست.
راستگو افزود: در این طرح، از ورود افراد غیربومی به شهرها جلوگیری خواهد شد و ملاک تشخیص بومی یا غیربومی بودن افراد نیز کد ملی شخص و شماره پلاک و بیمه نامه خودرو است؛ برای تضمین اجرای این طرح نیز جریمه 500 هزار تومانی و توقیف خودرو به مدت یک ماه برای متخلفان پیش بینی شده است.
راستگو اظهار داشت: بر این اساس از تمام مردم استان که در مسافرت به سر می برند می خواهیم که تا پایان امروز به محل سکونت خود بازگردند تا دچار مشکل نشوند؛ افرادی هم که در شهرهای دور بوده و نمی توانند امشب به محل سکونت خود بازگردند تنها از کمربندی ها اجازه عبور خواهند داشت و نمی توانند وارد هیچ شهری شوند.
وی خاطرنشان کرد: چنان چه فردی بخواهد در خلاف جهت محل سکونت خود حرکت کند توسط پلیس جریمه خواهد شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی، فعالیت اصناف را یکی دیگر از محورهای طرح تقویت فاصله گذاری اجتماعی عنوان کرد و گفت: در مدت اجرای این طرح، تنها اصناف و واحدهایی که کالاهای اساسی مردم از قبیل مواد غذایی و پروتئینی و اقلام بهداشتی را توزیع می کنند اجازه فعالیت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار