تجلیل از بانوی سوادکوهی منتشر کننده فیلم خرس کشی

ایرنا چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰:۱۳

به گزارش خبرنگار ایرنا، این مراسم با حضور مدیر کل محیط زیست مازندران، مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری و جمعی دیگر از مسئولان و دوستداران محیط زیست در فرمانداری سوادکوه برگزار شد.
۲۵ خرداد ماه یک قلاده توله خرس قهوه ای پس از سقوط از بلندی در اطراف یکی از روستاهای شهرستان سوادکوه زخمی و سپس توسط دو نفر با سنگ پرانی تلف شد.
شبنم فتاحی با فیلم گرفتن از سنگ پرانی دو فرد خرس کش و انتشار آن در شبکه های مجازی علاوه بر به میدان آوردن دوستداران محیط زیست و مسئولان، سبب شناسایی و دستگیری متخلفان شد.
کل یپ ویدئویی و تصاویری که پخش شد نشان می داد دو نفر به سمت توله خرس مجروح سنگ پرتاب می کنند. اگر چه توله خرس زخمی را مردم و مأموران محیط زیست پیش از تلف شدن نجات دادند، ولی ضربات وارد شده با سنگ سبب شد تا این حیوان وحشی با وجود تحت درمان قرار گرفتن تلف شود.
آگاه سازی مردم نسبت به حیات وحش
شبنم فتاحی بانوی دوستدار طبیعیت در مراسمی که برای تجلیل از وی تشکیل شد، گفت: این اتفاق ناخوشایند در منطقه شش رودبار دراسله سوادکوه رخ داد و هنگامی که با توله خرس زخمی مواجه شدم، دیدم که ۲ مرد به طرف این خرس زخمی سنگ پرتاب می کنند و از آنان خواستم تا کاری با این حیوان زخمی نداشته باشند.
وی افزود: به نظرم این افراد به دلیل عدم آگاهی به طرف این توله خرس زخمی سنگ پرتاب می کردند. باید در جامعه فرهنگ سازی شود تا کسانی که با این صحنه ها مواجه می شوند سریعاً با محیط زیست تماس بگیرند.
درخواست اشد مجازات برای متخلفین
مدیر کل حفاظت محیط زیست مازندران هم در این مراسم گفت: ۲۵ خرداد ماه کلیپی مبنی بر پرتاب سنگ به توله خرس مجروح در شبکه های مجازی پخش ...

سرخط اخبار