دوئل ترامپ و فیک نیوزهای آمریکایی

اعتماد آنلاین یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۱

اعتمادآنلاین| دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز جمعه گزارش برخی رسانه های آمریکایی را در خصوص اختلاف نظر در درون کاخ سفید، به خصوص درباره ایران، به تندی رد کرد و این گزارش ها را «مزخرف گویی» خواند.
ترامپ 15 ماه مه در توییتی نوشت: واشنگتن پستِ فیک نیوز و نیویورک تایمزِ فیک نیوزتر گزارش هایی درباره نبردهای داخلی در ارتباط با سیاست نیرومند من در خاورمیانه منتشر می کنند. هیچ نبرد داخلی ای در کار نیست.
او در توییتی دیگر در 17 ماه مه (27 اردیبهشت) از نحوه پوشش خبری درباره تشدید تنش با ایران انتقاد کرد و نوشت: رسانه های فیک نیوز با اخبار دروغ و به شدت نادرست درباره موضوع ایران به کشورمان صدمه می زنند. گزارش های آنها فریبکارانه، با منابع ساختگی و خطرناک است.
روزنامه واشنگتن پست که از قدیمی ترین روزنامه های این شهر به شمار می آید، در سال 1877 شروع به کار کرد و خانواده گراهام بیش از 80 سال صاحب آن بود. رسوایی واترگیت در میان سال های 1972–1975 توسط این روزنامه برملا شد.
روزنامه نیویورک تایمز متعلق به شرکت نیویورک تایمز است که مالکیت 18 روزنامه دیگر را نیز در اختیار دارد. این روزنامه از سال 1896 در مالکیت خانواده سالزبرگر بوده است. اعتبار و نفوذ روزنامه نیویورک تایمز در آمریکا به حدی است که از آن به عنوان «منبع ملی» یاد می شود.
محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه، در واکنش به اظهارات رئیس جمهور آمریکا درباره سردرگم شدن ایران، به دلیل شایعات رسانه های آمریکایی، اعلام کرد تناقض در صحبت های آمریکایی ها به خوبی نشان می دهد چه کسی نمی داند باید چه کند.

سرخط اخبار