دبیر اتحادیه تولید و صادرات پوشاک از نامه نگاری اتحادیه با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص آغاز برخورد با پوشاک قاچاق خبر داد.

مجید قدیری در با اشاره واردات پوشاک در کشور اظهار کرد: واردات پوشاک از سال ۹۷ ممنوع شد، اما این موضوع به معنی عدم واردات نیست، زیرا در همان سال پوشاک وارداتی به صورت ۹۸ درصد از قاچاق و تنها ۲ درصد از مبادی رسمی وارد می شد و ممنوعیت واردات خیلی کمک کننده به صنعت نیست.
دبیر اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک تصریح کرد: ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از بهمن ۹۷ تا شهریور ۹۸ برخوردی را با عنوان مقابله با پوشاک قاچاق برند های محرز در سطح عرضه آغاز کرد، با وجود پوشش کم این طرح از پوشاک قاچاق، اثرات مثبتی را به همراه داشت.
وی افزود: اجرای مستمر این طرح می توانست تاثیرات مثبتی را به همراه داشته باشد و برخورد ضربتی و مقطعی نمی تواند کمکی به بازار کند با این وجود از شهریور ۹۸ اجرای این طرح با توقف مواجه شد، نامه نگاری برای اجرای دوباره این طرح با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز صورت گرفته است.
قدیری بیان کرد: ماهیت پوشاک بر اساس استوک بودن آن است به عبارتی دیگر پوشاک در زمان غیر فصل خود با قیمت نازلی به خریداران به فروش می رسد و افزایش نرخ ارز نیز نمی تواند جلوی قاچاق را بگیرد.
دبیر اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک تصریح کرد: افزایش نرخ ارز و واقعی شدن قیمت آن می تواند در صادرات تاثیر گذار باشد و صادرات پوشاک در ۵ ماه اخیر به ۳۵ میلیون دلار می رسد که عدد امیدوار کننده ای است، اما به برخی از تصمیمات و بخشنامه ها از سوی بانک مرکزی می تواند این روند را با اختلال مواجه کند.
قدیری عنوان کرد: در بحث پوشاک برندسازی، ارزیابی سلیقه بازار و استمرار فروش مطرح است و نباید با تصمیمات لحظه ای مانع صادرات شد، آن هم در شرایطی که با افزایش ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار