شریعتمداری: بدهی دولت به تأمین اجتماعی ۸۰ هزار میلیار دتومان است

پانا سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۰

تهران (پانا) - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: براساس اعلام سازمان حسابرسی، بدهی دولت به تأمین اجتماعی تا سال ۹۴ به میزان ۸۰ هزار میلیارد تومان است که هر ساله ۲۰ تا ۲۵ هزار میلیارد تومان به این بدهی افزوده می شود.
به گزارش فارس، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه مراسم معارفه مدیرعامل جدید سازمان تأمین اجتماعی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه علت طولانی شدن انتخاب مدیرعامل این سازمان چه بوده است، گفت: طبیعتاً سازمان تأمین اجتماعی باید از مدیری ارزشمند برخوردار باشد و آن مدیر مورد اعتماد و وثوق همکاران باشد.
وی گفت: زدا در مدت مسؤولیت خود تلاش های درخوری داشته است و باید ما منتظر پیشنهادهای هیأت امنای سازمان تأمین اجتماعی برای سازمان تأمین اجتماعی می بودیم و نهایتاً جمع بندی ها به این نتیجه رسید که مصطفی سالاری به عنوان مدیرعامل سازمان معرفی شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سالاری به عنوان استاندار دو استان کشور از هیأت دولت رأی اعتماد گرفته است و می تواند با برنامه ریزی دقیق به پیشبرد اهداف این سازمان کمک کند.
شریعتمداری در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر پرداخت مطالبات تأمین اجتماعی از سوی دولت گفت: براساس اعلام سازمان حسابرسی، بدهی دولت به تأمین اجتماعی تا سال ۹۴ به میزان ۸۰ هزار میلیارد تومان بوده است که هر ساله ۲۰ تا ۲۵ هزار میلیارد تومان به این بدهی افزوده می شود.
وی گفت: براساس قوانین گذشته تکالیفی برای دولت ایجاد شده است که بار مالی آن برعهده سازمان تأمین اجتماعی است.

سرخط اخبار