رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در ادامه جنگ قدرت برای کسب آرای مردم در انتخابات ریاست جمهوری این کشور گفت: اجازه نمی دهیم ترامپ پیش از انتخابات، قاضی دیوان عالی را انتخاب کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه متعلق به کنگره آمریکا (هیل)، «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا امروز یکشنبه در سخنانی اعلام کرد که با انتخاب جایگزین قاضی دادگاه عالی کشورش از سوی دونالد ترامپ مخالف است و از «همه گزینه ها» نیز در این راه استفاده خواهد کرد.
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در ادامه در راستای کسب آرای رأی دهندگان آمریکائی به نفع دموکرات ها اضافه کرد که این نهاد در برابر تخلف ترامپ، گزینه هایی از قبیل استیضاح رئیس جمهور و ویلیام بار دادستان کل دارد که در صورت لزوم از آن ها استفاده خواهد شد.
وی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی اِی بی سی گفت: ما گزینه های خودمان را داریم، تیرهایی آماده شلیک داریم که فعلاً قصد صحبت درباره آن ها را ندارم. واقعیت این است که ما در کشورمان یک چالش بزرگ داریم. رئیس جمهور حتی تهدید کرده که نتایج انتخابات را در صورت شکست قبول نمی کند؛ بنابراین در حال حاضر هدف اصلی ما محافظت از یکپارچگی انتخابات است، در حالیکه همزمان باید از مردم کشورمان در برابر ویروس کرونا هم محافظت کنیم.
«نانسی پلوسی» در ادامه جنگ قدرت برای انتخابات سوم نوامبر در این کشور ادامه داد: ما مسئولیت داریم، ما سوگند یاد کردیم که از قانون اساسی آمریکا محافظت و از آن دفاع کنیم. ما وظیفه داریم نیازهای مردم آمریکا را برآورده کنیم. وقتی ما قصد داریم تا از ارزش های خود محافظت کنیم، باید از هر گزینه ممکنی هم استفاده کنیم.
گفتنی است، یکی از ۴ قاضی دموکرات دیوان عالی آمریکا پیشتر فوت کرد؛ به این ترتیب، راه ترامپ برای معرفی یک جانشین جمهوریخواه و اعمال نفوذ هرچه بیشتر در این نهاد ۹ نفره، هموار شده است؛ ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار