استاندار گیلان گفت: در حال حاضر میزان آسیب های اجتماعی استان گیلان ناشی از پدیده شوم مواد مخدر از میانگین کشوری کمتر است.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت ، ارسلان زارع صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در سالن اجتماعات شهدای ناجا رشت اظهار داشت: مواد مخدر بلای خانمان سوز در سطح جامعه است و متاسفانه در همه کشورهای جهان نیز وجود دارد.
استاندار گیلان با اشاره به لزوم مقابله جدی با مواد مخدر در ایران ابراز داشت: بلای مواد مخدر مختص یک بازه زمانی خاص نیست و در همه زمان ها وجود داشته و مقابله جدی با این موضوع در کشور ما به دلیل موقعیت جغرافیایی با برخی کشورهای همسایه که تولید کننده مواد مخدر هستند اهمیت بسیاری دارد.
زارع با بیان اینکه متاسفانه ایران تبدیل به مکانی برای ترانزیت مواد مخدر به کشورهای دنیا شده است اظهار داشت: سود سرسام آور مواد مخدر و گردش مالی آن موجب شده که قاچاقچیان با وجود مجازات های مختلف اما به راحتی این عمل را ترک نکرده که باعث بروز آسیب های مختلف اجتماعی می شود و نگران کننده است.
رشت| تعامل پلیس و بهزیستی در کنترل آسیب های اجتماعی گیلان موثر بوده است
برنامه های رادیویی پیشگیری از آسیب های اجتماعی در گیلان تولید می شود
رشت|"بیکاری"ریشه بسیاری از آسیب های اجتماعی در گیلان
نماینده عالی دولت در استان گیلان، اعتیاد و مواد مخدر را منشأ بسیاری از جرایم موجود در جامعه دانست و افزود: بسیاری از بانوانی که در زندان ها گرفتار هستند در واقع دچار بلای خانمان سوز مواد مخدر شدند بنابراین اقدام جدی برای نابودی مواد مخدر صنعتی، داروهای روان گردان و کاهش آسیب های آن در جامعه ضروری است. 
وی با بیان اینکه میزان آسیب های اجتماعی استان گیلان ناشی از پدیده شوم مواد مخدر از میانگین کشوری کمتر است ...

سرخط اخبار