جوانان محلی، اولین ناجیان مناطق سیل زده

دریافت خبر : سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۹
از آخرین روزهای قبل از عید و آغاز سیلاب های کشور تا همین دیشب، کمتر روزی بوده که تلفن همراهم زنگ نخورده باشد و تماسی نباشد که فلانی ما امشب، ما فردا، ما همین حالا قصد رفتن به گلستان، خوزستان، لرستان و مازندران و... داریم، با ما می آیی یا نه؟

طبق آخرین آمار و اطلاع موجود در استان مازندران چهار هزار و 530 نیروی جهادگر در قالب بیش از 285 گروه جهادی، در گلستان بیش از 591 گروه جهادی از قشرهای مختلف با ظرفیت 10 هزار و 695 نفر جهادگر و در خوزستان بیش از 50 گروه جهادی با تعداد 750 جهادگر به خدمت و کمک رسانی به مردم سیل زده و آسیب دیده پرداختند؛ نیروهایی که همگی متشکل از جوانان و دانشجویان دغدغه مند سراسر کشور هستند.
از آخرین روزهای قبل از عید و آغاز سیلاب های کشور تا همین دیشب، کمتر روزی بوده که تلفن همراهم زنگ نخورده باشد و تماسی نباشد که فلانی ما امشب، ما فردا، ما همین حالا قصد رفتن به گلستان، خوزستان، لرستان و مازندران و... داریم، با ما می آیی یا نه؟ یا اینکه فلانی کسانی را نمی شناسی که بخواهند برود و من را هم با خودشان ببرند، گروهی، تشکلی، سمنی چیزی و... اینهایی که می گویم همه از جوانان هستند، همه از هم سن و سال های خودم، از دهه هفتادی ها، از این دهه هایی که گاهی فحش خور کاستی ها هستند و همه کاسه کوزه ها بر سرشان می شکند که شما مثل جوان های قدیم نیستید و کاری نمی کنید و ناامیدید و... اما همین جوانان همیشه گل کاشته اند. تاریخ معاصر را هم که ملاک بررسی کنیم، از همان دهه 50 و 60 و جنگ تا همین امروز، جوانان بودند جایی که باید باشند و می بودند.
سوای حال و روز سال ها و وقایع گذشته و گل هایی که جوانان کاشتند، در سیل که مساله روز کشور شده هم جوانان فعال بوده و هستند. حضور پرشور و پررنگ جوانان در جریان خدمت رسانی ها به مناطق سیل زده را می توان در تصاویر و فیلم های منتشر شده به خوبی دید، تصاویری که به وضوح نشان می دهند جمع کثیری از جوانان بدون چشمداشت مالی و صرفا برای کمک ...

[ مشاهده متن کامل جوانان محلی، اولین ناجیان مناطق سیل زده تابناک ]

آخرین اخبار استانها