معاون سیاسی وزیر امور خارجه در دیدار با وزیر خارجه کویت با بیان اینکه ایران در مورد امنیت منطقه خلیج فارس تنها حاضر است با کشورهای منطقه و بدون هیچ دخالت خارجی گفت وگو کند، تصریح کرد: هیچ مذاکره ای در مورد برجام یا موضوعاتی فراتر از این توافق وجود نخواهد داشت.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، «سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به کویت سفر کرده، صبح امروز (سه شنبه) ۷ بهمن ۱۳۹۹ با «احمد ناصر المحمد الصباح» وزیر امور خارجه کویت دیدار و گفت و گو کرد.
 عراقچی در این دیدار ضمن تقدیر از تلاش های کویت در برقراری تفاهم و مصالحه بین کشورهای خلیج فارس، بر دو عنصر گفتگو و عدم دخالت کشورهای خارج منطقه به عنوان دو اصل مهم برای امنیت دسته جمعی در منطقه تاکید کرد.
معاون وزیر خارجه کشورمان در این دیدار بر لزوم استمرار رایزنی های دو کشور جمهوری اسلامی ایران و کویت پیرامون مسائل دوجانبه و منطقه ای تاکید و عزم و اراده جمهوری اسلامی ایران برای تحکیم مناسبات با کویت و دیگر کشورهای منطقه را به اطلاع طرف کویتی رساند.
وی همچنین یاد آور شد: با توجه به ظرفیت های موجود در منطقه، همکاری کشورهای حوزه خلیج فارس در زمینه های مختلف می تواند آینده ای روشن و نویدبخش برای منطقه به ارمغان آورد. 
معاون وزیر خارجه ضمن اشاره به اهمیت تامین امنیت و ثبات در منطقه توسط خود کشورهای منطقه، این امر را در گرو همکاری دسته جمعی این کشورها و عدم مداخله خارجی خواند.
*امنیت خلیج فارس موضوعی است که تنها به کشورهای منطقه مربوط می شود و در این موضوع ایران تنها حاضر است با کشورهای منطقه گفت و گو کند
وی اضافه کرد: از نظر جمهوری اسلامی ایران امنیت خلیج فارس موضوعی است که تنها به کشورهای منطقه مربوط می شود و در این موضوع ایران تنها حاضر است با کشورهای منطقه گفت و گو کند. 
معاون وزیر خارجه ایران در این دیدار همچنین با تشریح سیاست جمهوری اسلامی ایران در برابر بازگشت احتمالی آمریکا به برجام ...

سرخط اخبار