فیلم تصویربرداری پهپاد ایران از ناو آمریکایی

جهان نیوز یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۸:۱۹
ترامپ مدعی شده بود ناوچه آمریکایی یک پهپاد ایرانی را پنج شنبه(۲۷ تیر ۱۳۹۸)سرنگون کرده است. سپاه پاسداران فیلمهایی منتشر کرد که رسماً این ادعای ترامپ را تکذیب می کند.

به گزارش جهان نیوز ، بعد از ظهر روز گذشته(پنج شنبه 27 تیر 1398) دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مدعی شد که یکی از ناوهای آمریکایی مستقر در منطقه یک فروند هواپیمای بدون سرنشین ایرانی را بر فراز تنگه هرمز سرنگون کرده است.
دونالد ترامپ در آغاز سخنرانی خود در کاخ سفید به حاضران گفت: «پیش از آغاز سخنرانی می خواهم شما را در جریان حادثه ای که امروز در تنگه هرمز اتفاق افتاد، قرار دهم. امروز کشتی یو اس اس باکسر که یک شناور آبی -خاکی تهاجمی است، علیه یک پهپاد ایرانی که تا فاصله 1000 یاردی (900 متری) آن پیشروی کرده و چندین هشدار را نادیده گرفته بود، اقدام دفاعی انجام داد و پهپاد را بلافاصله نابود کرد.»
دقایقی بعد وزارت دفاع آمریکا بیانیه ای در مورد ادعای رئیس جمهور آمریکا صادر و بدون اشاره به اینکه پهپاد سرنگون شده ایرانی بوده است، ماجرا را تشریح کرد.
وزارت دفاع آمریکا در این بیانیه ادعا کرده بود: «حوالی ساعت 10 صبح به وقت محلی یک هواپیمای بدون سرنشین از نوع بال ثابت به کشتی آبی-خاکی یواس اس باکسر که در حال حرکت به سمت تنگه هرمز بود، نزدیک شد و در محدوده خطرناکی قرار گرفت. کشتی یو اس اس باکسر نیز به منظور حفظ امنیت خود و خدمه اقدام دفاعی انجام داد.»
اما محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان که در نیویورک به سر می برد به عنوان اولین مقام ایرانی در واکنش به این خبر گفت که «ما خبری مبنی بر اینکه امروز پهپادی از دست داده ایم، نداریم.»
سیدعباس عراقچی معاون وزیر خارجه کشورمان هم در واکنش به ادعای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی بر سرنگونی یک پهپاد ایرانی توسط ناو یو اس اس باکسر در حساب توئیتری خود نوشت: ما هیچکدام از پهپادهای خود را ...

سرخط اخبار