دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: با افزایش تعداد ایرلاین های ایرانی و پروازهای روزانه در مسیر تهران – استانبول شاهد کاهش شدید قیمت بلیت پروازهای ترکیه هستیم و جالب تر اینکه پروازهای قطرایرویز که پیش از آغاز پرواز شرکت های هواپیمایی داخلی نرخی حدود ۶۰ میلیون تومان داشت، هم اکنون بلیت همین پرواز را حدود هشت میلیون تومان می فروشد.

به گزارش ایسنا، طی ماه های گذشته و با بسته شدن پروازهای خارجی ناشی از شیوع ویروس کرونا، شرکت هواپیمایی قطر ایرویز در مسیر تهران – استانبول مجوز پرواز گرفت و با توجه به تنها بودن در این مسیر پروازی، قیمت بلیت های خود را با یا یا چند توقف به حدود ۶۰ میلیون تومان رساند.
اما با آمدن شرکت های هواپیمایی داخلی، قیمت بلیت هواپیما در مسیر تهران-استانبول به حدود ۱۲ تا ۲۴ میلیون تومان رسید و قطر ایرویز همچنان در این بازه قیمتی صدرنشین بود. نهایتا و طی روزهای گذشته که این شرکت هواپیمایی خارجی تعداد زیادی ایرلاین ایرانی را کنار خود می دید به این نتیجه رسید که باید نرخ های خود را پایین بیاورد و نهایتا قیمت پرواز تهران استانبول را به شرکت های ایرانی نزدیک کرد و حتی نرخ را از آن ها هم پایین تر آورده تا بتواند مشتری جذب کند.
مقصود اسعدی سامانی - دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی – در این باره به ایسنا گفت: از همان ابتدا هم گفته بودیم که قیمت این پروازها به شدت کاهش خواهد یافت و وقتی عرضه بلیت و عرضه کنندگانآن افزایش پیدا کنند قیمت کاهش می یابد.
وی با اشاره به کاهش شدید قیمت بلیت پرواز قطر ایرویز در مسیر تهران-استانبول افزود: شرکت های هواپیمایی قطر ایرویز انحصارش شکسته شد و در نتیجه مجبور شد قیمت بلیت پروازهایش را کاهش دهد تا از این بازار عقب نماند و مسافر جذب کند.
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی ادامه داد: همچنان و با افزایش تعداد پروازهای روزانه و ایرلاین های ارائه کننده این پرواز در مسیر تهران-استانبول شاهد کاهش بیشتر قیمت این پروازها خواهیم بود و این افت قیمت ادامه پیدا خواهد کرد تا به نرخ منطقی برسد.
اسعدی سامانی با اشاره به اینکه پروازهای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار