گرگان - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت که با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر افزایش دما تا ۴۰ درجه و سرعت وزش باد تا ۹۰ کیلومتر بر ساعت طی ۲۴ ساعت آینده، جنگلبانان و قرقبانان استان برای مقابله با آتش سوزی احتمالی عرصه های منابع طبیعی استان به حالت آماده باش درآمدند.

ابوطالب قزل سفلو شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: برای مقابله با آتش سوزی احتمالی در استان تجهیزات انفرادی و خودروهای در اختیار جنگلبانان بازبینی شده و آماده ارایه خدمات به شرایط بحرانی احتمالی است.
وی همچنین از برگزاری کارگروه مقابله با حریق جنگل و مرتع گلستان برای آمادگی بیشتر این اداره کل خبر داد و گفت: این اداره کل ۵ پایگاه اطفای حریق، ۳۲ سرجنگلبانی و ۱۳ پاسگاه ویژه با ظرفیت ۴۱۰ نیروی جنگلبان و ستادی دارد.
اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان هر ساله قبل از آغاز فصل تابستان، تقویت گشت های حفاظتی و برقراری کشیک های منظم در شهرستان ها، ایجاد آتش بُر در مناطق پرخطر با همکاری سازمان جهاد کشاورزی و کشاورزان، تعمیر و آماده سازی خودروها و ادوات اطفای حریق، برای آمادگی بیشتر در مقابله با آتش سوزی احتمالی عرصه های منابع طبیعی را در دستور کار دارد.
زمین های زیر پوشش اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان افزون بر یک میلیون و ۳۹۷ هزار و ۲۴۴ هکتار است که ۴۵۲ هزار و ۱۸۵ هکتار آن جنگل، ۸۶۲ هزار و ۸۲۵ هکتار مرتع، حدود ۲۰ هزار هکتار ساحل و ۶۲ هزار و ۴۲۰ هکتار زمین های مستحدث و موات است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری