ائتلاف الفتح عراق: از دولت و آغاز اصلاحات قانون اساسی حمایت می کنیم

فارس نیوز شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۹:۴۶
سخنگوی ائتلاف الفتح -دومین فراکسیون پارلمانی عراق- اعلام کرد که از دولت کنونی این کشور و اصلاحات قانون اساسی حمایت می کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «احمد الاسدی» سخنگوی ائتلاف الفتح عراق (دومین فراکسیون پارلمانی عراق) بر لزوم محاکمه تمام مفسدان در این کشور تأکید کرد.
الاسدی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که «از دولت و آغاز اصلاحات قانون اساسی در همه مسائل حمایت می کنیم».
منابع خبری اخیرا با اشاره به ناکامی تلاش برخی افراد و احزاب سیاسی برای برکناری نخست وزیر عراق، تأکید کردند ( + ) که عادل عبدالمهدی با الفتح و ائتلاف سائرون (بزرگترین فراکسیون پارلمانی عراق) در حال تماس است تا بتواند با اعمال اصلاحات، این بحران را پشت سر بگذارد.
شبکه خبری  السومریه  به نقل از الاسدی گزارش داد که ائتلاف الفتح از تصویب قانون بیمه اجتماعی و توزیع زمین بین شهروندان حمایت می کند.
وی در عین حال از حمایت ائتلاف الفتح از دستگاه قضاء عراق برای محاکمه تمامی افراد فاسد از سال 2003 تا کنون خبر داد.
الاسدی ضمن قدردانی از نقش مرجعیت دینی عراق و بیانات آن، تأکید کرد که الفتح از سرویس های امنیتی و تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز حمایت می کند.
در همین ارتباط، «عبدالمهدی الکربلائی» نماینده آیت الله «سید علی سیستانی» مرجعیت عالی شیعیان عراق در خطبه های روز گذشته نماز جمعه، ضمن تأکید مجدد بر لزوم مسالمت آمیز بودن تظاهرات مردمی عراق، تأکید کرد، طیف های سیاسی که قدرت را در دست دارند، برای اجابت مطالبات شهروندان بر اساس نقشه راه مورد توافق، فرصت خوبی پیش روی خود دارند که در مدت زمان معینی اجرایی شود و به فساد، سهمیه بندی و نبود عدالت اجتماعی پایان دهد.
الکربلائی با بیان اینکه حفظ مسالمت آمیز بودن اعتراضات، اهمیت بسیاری دارد و در این زمینه، مسئولیت بزرگی بر دوش نیروهای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.