اعتمادآنلاین| وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد «محمدجواد آذری جهرمی»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران را به فهرست تحریم ها اضافه کرده است. 
دولت آمریکا در روزهای گذشته خواستار توقف قطع اینترنت در ایران شده است. این درخواست در حالی مطرح شده که واشنگتن راه مبادلات کالاهای ضروری و حتی تجارت کالاهای بشردوستانه با ایران را سد کرده است. 
حساب کاربری وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه با بیان اینکه 90 ساعت از قطع اینترنت در ایران می گذرد خواستار «احترام به مردم ایران» شده بود. همزمان، عده ای از فعالان ضدانقلاب که قبلاً برای تشدید تحریم ها علیه ملت ایران با رئیس جمهور آمریکا نامه نگاری می کردند نیز از کشورهای غربی خواسته اند راهکاری برای برقرار شدن اینترنت در ایران پیدا کنند.
مقام های ایران در روزهای گذشته توضیح داده اند که قطع اینترنت به دلایل تهدیدهای امنیتی پس از اعلام سهمیه بندی بنزین صورت گرفته و به محض رفع مشکلات امنیتی مجدداً برقرار خواهد شد، اما اینکه «حفظ احترام» ناگهان برای عده ای که تنها چند هفته قبل تر برای سخت کردن تجارت دارو و غذا با ایران قاعده و قانون وضع می کردند، نکته ای بس قابل توجه است. 
منبع: فارس

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار