فعالیت کارخانه آرد و نشاسته یاسوج پس از ۲ ماه تعطیلی آغاز شد

ایرنا پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۱
یاسوج- ایرنا- کارخانه آرد، نشاسته و گلوکز یاسوج که حدود ۲ ماه پیش به دلیل تولید بی کیفیت آرد از سوی اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی، دانشگاه علوم پزشکی و دستگاه های نظارتی تعطیل شده بود هم اینک با رفع ایرادها و تعهد به تولید باکیفیت آرد با حضور جمعی از مسئولان و متولیان امور راه اندازی مجدد شد.

به گزارش ایرنا، ظرفیت تولید این کارخانه ۳۰۰ تن در شبانه روز بوده و در زمینی به مساحت یک هکتار در ورودی جاده سروک واقع شده است.
اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم این کارخانه به ترتیب حدود ۸۰ و ۵۰۰ نفر است.
معاون امور اقتصادی استاندار کهگیلویه وبویراحمد روز پنجشنبه در این زمینه گفت: کارخانه آرد و نشاسته یاسوج از جمله واحدهای راکد و مشکل دار بود و در دولت تدبیرو امید با رفع مشکلات و اعطای تسهیلات ویژه به چرخه مجدد تولید بازگشت.
حشمت الله صمیمی دوست اظهار داشت: این کارخانه ظرف ۲ ماه گذشته با دستور قضایی و به دلیل عدم رعایت مسائل بهداشتی و تولید آرد بی کیفیت از سوی نهادهای نظارتی و تعزیرات حوکمتی پلمپ شده بود.
وی تصریح کرد: ظرف این ۲ ماه نیز با رایزنی و هماهنگی با سازمان اقتصادی کوثر به عنوان سرمایه گذار و متولی اصلی این کارخانه و همچنین بازدید مجدد دستگاه های نظارتی از جمله دانشگاه علوم پزشکی ، اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی فعالیت این کارخانه دوباره آغاز شده است.
صمیمی دوست تصریح کرد: مسئول واحد کنترل کیفیت این کارخانه متعهد شد که گزارش کیفیت تولید آرد این واحد تولیدی را به صورت هر هفته و ماهانه به نهادهای نظارتی از جمله دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل استاندارد گزارش کند.
وی گفت: کارخانه آرد و گلوکز یاسوج نیز ظرف این ۲ ماه تعطیلی بیش از ۲۷۰ تن آرد به اداره کل غله استان بدهکار است که باید نسبت به جبران خسارات و بازپرداخت بدهی خود در این راستا نیز اقدام کند.
۳۰۱۶/۶۱۱۰

سرخط اخبار