۲۴۰ مرکز مشاوره در اصفهان فعال است

ایمنا پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۴:۵۸
معاون پیشگیری بهزیستی استان اصفهان گفت: ۲۴۰ مرکز مشاوره در سطح استان وجود دارد که دسته ای از آنها مراکز مشاوره عمومی و دسته دیگر در قالب مراکز مشاوره تخصصی فعالیت می کنند.

محمدسعید محمدی در گفت وگو با خبرنگار ایمنا ، اظهار کرد: در معاونت پیشگیری بهزیستی استان یکی از حوزه فعالیت ها دفتر مشاوره و خدمات روانشناسی است که متولی اعطای مجوزهاست.
وی با بیان اینکه ۲۴۰ مرکز مشاوره در سطح استان وجود دارد، افزود: دسته ای از آنها مراکز مشاوره عمومی هستند و دسته دیگر در قالب مراکز مشاوره تخصصی فعالیت می کنند و مشاوره های حضوری ارائه می دهند.
معاون پیشگیری بهزیستی استان اصفهان با اشاره به اینکه خط تلفن ۱۴۸۰ مشاوره های تلفنی ارائه می دهد، تصریح کرد: این شماره تلفن به سراسر استان اصفهان برای کسانی که امکان مشاوره حضوری ندارند مشاوره غیرحضوری ارائه می دهد که این خدمات مشاوره ای با توجه به ساختار نرم افزای مربوطه قابل پیگیری است.
وی با بیان اینکه یک مرکز مشاوره دولتی در اصفهان وجود دارد، در خصوص شرایط اخذ پروانه فعالیت، خاطرنشان کرد: صدور پروانه مراکز مشاوره به این صورت است که هر سال مراکز موردنیاز در سطح استان را اعلام می کنیم و افراد متقاضی در مصاحبه های مذکور شرکت کرده و بعد از طی فرآیندهای مربوط و کسب امتیازات لازم و بررسی صلاحیت ها پروانه فعالیت صادر می شود.
محمدی با تاکید بر اینکه پروانه فعالیت مراکز مشاوره به مدت پنج سال صادر می شود، افزود: بعد از این زمان می توانند تقاضای تمدید پروانه فعالیت داشته باشند و در صورت نداشتن تخلفات با بررسی های لازم پروانه فعالیت تمدید می شود.
وی با اشاره به علاوه بر بهزیستی سازمان نظام روانشناسی بر عملکرد این مراکز نظارت دارد، افزود: این مراکز به طور مرتب و دوره ای توسط کارشناسان ادارات بهزیستی سطح شهرستان های استان بازدیدها را انجام می دهند و علاوه بر آنها کارشناسان ...