امسال حدود ۳۰ هزار نفر استخدام می شوند

خبرگزاری مهر دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱:۲۷

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما،  جمشید انصاری در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با تبریک روز کارمند درباره بحث اینکه آیا امسال استخدام داریم یا خیر؟ افزود: ما هر ساله برای جبران خروجی نیروی انسانی که بازنشستگان هستند و یا برای تامین نیروی انسانی لازم در برخی طرح های دولتی که به بهره برداری می رسد استخدام داریم و امسال نیز حدود ۳۰ تا ۳۲ هزار نفر استخدام می شوند.
وی گفت: البته مجوز استخدام را ما صادر می کنیم اما این دستگاه ها هستند که باید برای استخدام تامین اعتبار کنند که اکنون برای حدود ۳۰ هزار نفر تامین اعتبار شده و امیدواریم تا پایان هفته آزمون استخدام مرحله اول امسال آغاز شود.
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور درباره نحوه نظارت بر استخدام ها و شایسته سالاری نیز افزود: تمامی استخدام ها اگر تعریف قانونی داشته باشد توسط این سازمان انجام می شود و مجری آن نیز سازمان سنجش و جهاد دانشگاهی است ضمن اینکه به منظور تحقق عدالت استخدامی آزمون را برگزار می کنیم و معتقدیم باید بهترین نیروها جذب شوند.
انصاری ادامه داد: اکنون چهار سال است که تمامی استخدام های کشور از طریق آزمون استخدامی صورت می گیرد که مطابق قانون مدیریت کشوری است.
وی درباره سیاست های کلی اصلاح نظام اداری نیز گفت: برنامه جامع اصلاح نظام اداری که سال ۸۹ از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد درباره تمامی دستگاه ها و نظام اداری حاکم است و در این ۹ سال نیز بخشی از آن از جمله رعایت عدالت استخدامی و شایسته سالاری تبدیل به قانون شده و بخشی نیز در دست اقدام است.
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور افزود: بر مبنای این سیاست سال ۹۳ نقشه راه اصلاح نظام اداری را به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار