عنوان کارت گرافیک سری Radeon RX 600 در آخرین درایور گرافیکی AMD مشاهده شد

زومیت چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۴
نشانه هایی از عرضه ی کارت گرافیک جدید AMD با معماری GCN با نام Radeon RX 640 و کارت های دیگری از سری RX 600 در فهرست آخرین درایور گرافیکی انویدیا به چشم می خورد.

یکی از مخاطبان انجمن های TechPowerUp حین نصب درایور گرافیکی Radeon Adrenalin نسخه ی 19.4.3، به طورتصادفی با عنوان پر رمز و راز Radeon RX 640 مواجه شده است. افزون براین در فهرست کارت های پشتیبانی شده ی درایور گرافیکی AMD عناوین دیگری شامل Radeon 625 و Radeon 630 و Radeon 620 وجود دارد.
همان طورکه TechPowerUp نیز اشاره کرده، به نظر می رسد کارت گرافیک رادئون RX 640 آی دی دستگاه یکسانی با کارت فعلی Radeon RX 550X دارد. بنابراین، می توان تصور کرد سری جدید Radeon RX 600 به نوعی تجدید برند است. با این پیش فرض، شاید بتوان گفت Radeon 630 تجدید برندی برای کارت Radeon 540X است. البته تا این لحظه، درباره ی عناوین Radeon 625 و Radeon 620 چندان مطمئن نیستیم. 
آخرین شایعات درباره ی تراشه های Navi  حاکی از آن است که AMD قصد دارد کارت های گرافیک ۷ نانومتری آینده ی خود را برپایه ی این پردازنده ی گرافیکی ، با نام تجاری RX 3000 روانه ی بازار سازد.  نشریه ی آنلاین Hot Hardware براساس شایعات موجود گزارش داده AMD قصد دارد کارت گرافیک جدیدی با نام  Radeon  RX 3080 XT را روانه ی بازار کند که ازنظر عملکرد، در حدواندازه ی کارت GeForce RTX 2070 است؛ اما تفاوت قیمتی اساسی با محصول انویدیا دارد.
با کنارهم قراردادن قطعات این پازل، می توان دریافت تراشه ساز آمریکایی قصد دارد با روش نام گذاری متفاوتی محصولات گرافیکی Navi را از دیگر کارت های گرافیک خود جدا کند. این اولین باری نیست که شرکت های تراشه ساز چنین تدبیری در پیش می گیرند. انویدیا در حال حاضر سبد محصولات تورینگ خود را با دو نام گذاری متفاوت RTX 2000 و GTX 1600 ارائه می کند ...