در این مطلب به معرفی مناطقی که آب و هوای بدی دارند پرداخته شده است.

کره زمین، سیاره ی محل زندگی ما، شگفتی های زیادی در خود پنهان کرده و هر گوشه ی آن شرایط جغرافیایی و آب و هوایی ویژه ای دارد.
بعضی سرزمین ها گرم تر و بعضی سردترند، بعضی هم خشک ترند و بعضی بارش بیشتری دارند. اگر فکر می کنید محل زندگی تان آب و هوای چندان مساعدی ندارد، باید بدانید که بر روی همین کره زمین مکان هایی وجود دارد که لقب بد آب و هواترین نقط دنیا را گرفته اند، مسأله ای که زندگی در آن ها را سخت و در مواردی غیر ممکن کرده. در ادامه با این مکان ها آشنا خواهیم شد.
۱- گودال داناکیل – اتیوپی: غیر قابل سکونت ترین نقطه ی زمین
گودال داناکیل ظاهری شبیه به سیاره ی مریخ دارد. زمین زرد و نارنجی آن دیگی است مملوء از نمک های سوزان، سنگ های آتشفشانی و اسید سولفوریک.
چشمه های اطراف آتشفشان دالول که یکی از بی شمار آتشفشان های درون این گودال است، خواص گرمابی ای دارند که محیط آنجا را نه تنها سمی بلکه نامناسب برای زندگی کرده.
دانشمندان در تحقیقی جدید نمونه هایی از حوضچه های این منطقه را به دنبال نشانه هایی از حیات مورد بررسی قرار دادند، اما آن ها هیچ تجمعی از دی ان ای که دال بر وجود حیات در این منطقه باشد پیدا نکردند. این مسأله گودال داناکیل را به یکی از غیر قابل سکونت ترین نقاط کره زمین تبدیل کرده.
۲- پایگاه وستوک – قاره قطب جنوب: سردترین نقطه ی زمین
وستوک، پایگاه تحقیقاتی قدیمی اتحاد جماهیر شوروی، که در شرق آنتارکتیکا یا همان قاره قطب جنوب واقع شده، سردترین نقطه کره زمین است. در روز ۲۱ ژوئیه ی ۱۹۸۳، دمای منفی ۸۹/۲ درجه ی سانتیگراد در این منطقه به ثبت رسید.
این پایین ترین دمایی است که تا به حال توسط یک ایستگاه هواشناسی به ثبت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار