حتماً برای شما هم یکبار در طول زندگیتان این اتفاق افتاده است که گوشی یا تبلت تان در آب بیفتد. پس از این اتفاق، تمام اطلاعات شخصی تان برروی تلفن همراه و تبلت تان از بین می رود و شما می مانید و یک گوشی خیس شده! حال باید برای رهایی از آسیب دیدن فیزیکی گوشی یا تبلت پس از غرق شدن در آب، چه کار کنیم؟! آیا با افتادن یک گوشی موبایل در آب، زندگی اش به پایان می رسد؟!

به گزارش « شیعه نیوز »، حتماً برای شما هم یکبار در طول زندگیتان این اتفاق افتاده است که گوشی یا تبلت تان در آب بیفتد. پس از این اتفاق، تمام اطلاعات شخصی تان برروی تلفن همراه و تبلت تان از بین می رود و شما می مانید و یک گوشی خیس شده! حال باید برای رهایی از آسیب دیدن فیزیکی گوشی یا تبلت پس از غرق شدن در آب، چه کار کنیم؟! آیا با افتادن یک گوشی موبایل در آب، زندگی اش به پایان می رسد؟!
خیر، راه های بسیاری برای خشک کردن سریع تلفن همراه و تبلت ها پس از آب تنی، وجود دارد و در قدم اول بهتر است فکر روشن کردن آن را از سر خود بیرون کنید. تنها کاری که پس از به وقوع پیوستن چنین واقعه ای باید انجام دهید، حفظ آرامش و خونسردی و انجام روش های زیر برای زنده نگه داشتن گوشی همراه تان است. گوشی موبایل یا تبلت، پس از مرطوب شدن با مشکلات بسیاری مواجه خواهد شد.
آب و جریان الکتریکی موجود برروی گوشی همراه تان با یک دیگر در تضاد بوده و می تواند با یک اتصال کوتاه یا حتی شوک الکتریکی، همراه باشد. در بهترین حالت، آب در نقطه ای از گوشی همراه تان جمع می شود و به برد آن، آسیب وارد نمی کند. اگرچه گاهی پیش می آید که قطرات فضول آب به سمت پردازنده، باتری و مدارهای گوشی راه پیدا کرده و آسیب جدی را به شما وارد نمایند. به زبان ساده، اصلا اجازه ندهید گوشی موبایل یا تبلت تان مرطوب و خیس باقی بماند و با راه کارهای زیر هرچه سریع تر تلفن همراه یا تبلت تان را از کما خارج کنید!
1- آن را خاموش کنید!
اگر تلفن همراه و تبلت تان برای مدتی کوتاهی به غواصی در آب پرداخته، بهتر است برای احتیاط، آن را خاموش نمایید. در بسیاری از تلفن های هوشمند، امروزه نمی توان باتری اش را ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار