به گزارش خبرخودرو ، یک فعال بازار خودرو از کاهش 20 تا 25 درصد قیمت خودرو خبر داد.
کاظم محمدی نیکخواه در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو ضمن اشاره به رکود بازار خودرو اظهار داشت: در شرایطی که بازار خودرو کاملا راکد است برخی از فروشندگان که ترس از کاهش بیشتر قیمت خودرو دارند تمایل به فروش تا 20 و 25 درصد زیر قیمت حباب هستند اما خریداری وجود ندارد و معامله ای انجام نمی شود.
وی درباره فاصله قیمت خودرو در بازار و کارخانه بیان کرد: فاصله قیمت خودرو در بازار و کارخانه نسبت به حبابی که در گذشته وجود داشته کمی کاهش یافته اما هنوز قیمت بعضی خودرو ها 70 و 80 درصد و برخی دیگر بین 100 تا 120 درصد نسبت به کارخانه بالاتر است.
این فعال بازار خودرو با اشاره به وضعیت بازار خودرو در تعطیلات کرونا عنوان کرد: در حال حاضر نمایشگاه های خودرو تعطیل هستند و فعالیتی ندارند و اعلام قیمت تنها از طریق سایت ها صورت می گیرد و متاسفانه هجمه بازار را بیشتر کرده و مردم متوجه خواهند شد که سایت ها در افزایش قیمت ها فاجعه آفرین بودند.
وی درباره تاثیر خودروهای جدید خودروسازان مانند شاهین و K132 که قرار است به بازار عرضه شوند، اظهار داشت: عرضه خودروهای جدید مانند ماهی در دریا است و باید ببینیم چگونه و به چه شکلی عرضه خواهد شد و سپس تاثیر آن در بازار را خواهیم دید. به اعتقاد بنده در حال حاضر تاثیر گذارترین عامل بر بازار خودرو شرایط اقتصادی کشور است که با ثبات آن می توان به بهبود شرایط بازار خودرو امیدوار بود.
این فعال بازار خودرو در پاسخ به این سوال که آیا با تحقق بسته افزایش تولید از سوی خودروسازان می توانیم به آینده بازار خودرو خوشبین باشیم، گفت: ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار