یزد- ایرنا- فرمانده سپاه الفدیر یزد تجمع و دورهمی های خانوادگی را یکی از عوامل اصلی شیوع ویروس کرونا در شرایط کنونی ذکر کرد و گفت: به دلیل بی توجهی برخی شهروندان به رعایت پروتکل های بهداشتی،موارد ابتلا افراد به بیماری کووید- ۱۹ در استان افزایش یافته است .

سرتیپ رضا پورشمسی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای قطع زنجیره این ویروس باید مردم از برگزاری هرگونه دورهمی و حضور در جمع های مختلف که فضا را برای انتقال کرونا فراهم می کند به شدت پرهیز کنند.
وی با اشاره به اینکه گسترش ویروس کرونا سبب فشار بر کادر درمان استان یزد و بروز مشکلات متعددی به مردم شده است، ادامه داد: رعایت شیوه نامه های بهداشتی ابلاغی توسط مسوولان وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی باید معیار عمل برای مبارزه با این ویروس قرار گیرد.
فرمانده سپاه الغدیر یزد اظهار کرد: برای موفقیت در مبارزه با کرونا نه تنها یک دستگاه و یک فرد بلکه همه باید با احساس تکلیف در قبال جامعه و خطرهایی که به دنبال دارد وظایف دینی، ملی و انسانی خود را انجام دهند.
پورشمسی به اهمیت رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست و شوی مرتب دست ها و از همه اساسی تر از شهروندان خواست از سفرهای غیرضروری و برخی جمع ها و دورهمی ها که عامل اصلی انتقال است خودداری کنند.
به گفته وی اگر مردم استان با هم همکاری کنند و تابع مقررات مشخص شده توسط ستاد ملی کرونا و مسوولان شهرستان ، استان و کشور باشند می توانیم از گسترش بیشتر ویروس جلوگیری کنیم و از خسارت بیشتر در بخش های مختلف بکاهیم.
همچنین سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد دیروز( یکشنبه )گفته بود که از اوایل شیوع ویروس کرونا در اسفند ماه ۱۳۹۸ تاکنون ۱۰ هزار و ۶۹۰ نفر در استان به بیماری کووید - ۱۹ مبتلا شده اند که از این تعداد یکهزار و ۲۳۷ نفر مربوط به هفته گذشته است.
دکتر سید ابراهیم سلمانی در نشست مجازی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در حال حاضر ۵۲۲ بیمار مشکوک به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار