گروه بین الملل بخش شعائر و مواکب حسینی در عراق و جهان اسلام وابسته به آستان های مقدس حسینی و عباسی باصدور بیانیه ای اعلام کرد: فراخوان تظاهرات موسوم به «رکضة طویریج»(هروله عاشورایی) ارتباطی با عتبات مقدسه کربلا ندارد.

به گزارش ایکنا ؛ به نقل از وب سایت شبکه جهانی کفیل ، بخش شعایر و مواکب حسینی در عراق و جهان اسلام وابسته به آستان های حسینی و عباسی با صدور بیانیه ای تصریح کرد: فراخوان شرکت در این تظاهرات که قرار است 19 آذرماه برگزار شود، ارتباطی با عتبات مقدسه عراق ندارد.
در این بیانیه آمده است: از زمان تأیید اعتراضات مردمی در نقاط مختلف کشور از سوی مرجعیت دینی، آستان های مقدس حسینی و عباسی(ع) به ویژه بخش شعایر و مواکب حسینی در عراق و جهان اسلام، اقدامات قابل ملاحظه ای در تأیید و کمک های میدانی و لوجستیکی به جنبش های مردمی داشته اند.
در ادامه این بیانیه آمده است: در عین حال که ما خواسته های مسالمت آمیز مردم عزیز خود را تأیید می کنیم، اعلام می داریم این بخش هیچ ارتباطی با راهپیمایی موسوم به «هروله عاشورایی» که فراخوان آن از سوی نهادی ناشناخته صورت گرفته و قرار است دهم دسامبر (19 آذرماه) از کربلا به سوی بغداد برگزار شود، ندارد.
بخش شعائر و مواکب حسینی در عراق و جهان اسلام با تأکید بر اینکه برگزارکنندگان این تظاهرات مشخص نیستند، اعلام کرد: علی رغم تماس های متعدد با مسئولین نمایندگی ها و دفاتر این بخش در استان های مختلف عراق و بزرگان شهرستان «هندیه»(طویریج)، مشخص نیست این اقدام از سوی چه کسانی برنامه ریزی شده است.
طویریج که نام دیگر آن «هندیه» است نام منطقه ای در 10 کیلومتری کربلاست که در زمان قیام امام حسین(ع) محل قبیله بنی اسد بوده و عزاداران حسینی در کربلا به رسم دیر رسیدن این دسته در عصر عاشورا به کربلا، مراسم عزاداری خود را از این منطقه آغاز می کنند و تمام 10 کیلومتر را با پای برهنه و هروله کنان لبیک می گویند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار