به گزارش خبرنگار مهر ، رضا رحمانی صبح پنجشنبه در بازدید از شرکت کشتی سازی بوشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: باید از همه ظرفیت های حوزه ساخت و تعمیرات شناورها در کشور به خوبی استفاده شود.
وی خاطرنشان کرد: مهندسان ایرانی دارای توان و ظرفیت بسیار بالایی در صنعت کشتی سازی هستند و اکنون شاهد ساخت کشتی های بزرگ و نفتکش هایی با ظرفیت بالای ۱۰۰ هزار تن در کشور هستیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه قبلا بیش از ۹۰ درصد کشتی های ما برای تعمیرات و خدمات به کشورهای حاشیه خلیج فارس می رفتند افزود: صنایع دریایی تاکنون به خوبی مورد توجه قرار نگرفته بود.
وی ادامه داد: با توجه به توانی که متخصصان ما به آن دست یافتند، اکنون بیش از ۸۰ درصد ساخت کشتی ها در داخل کشور انجام می شود که این وضعیت دارای اهمیت و ارزش بسیار بالایی است.
رحمانی با بیان اینکه تعمیرات شناورهای ایرانی را در خارج از کشور ممنوع کرده ایم، ادامه داد: تاکید شده است که تعمیرات کشتی ها در داخل کشور انجام شود و امروز در دو واحدی که بازدید کردیم ابراز رضایت داشتند و اعلام کردند که بیش از ۱۰۰ سفارش را داشته اند.
وی به افزایش جذب نیرو در شرکت های کشتی سازی اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از شرکت ها ۶۰ نیرو مشغول به کار بودند و اعلام شد که ۱۰۰ نفر نیروی جدید نیز در این شرکت جذب خواهد شد که بیانگر توسعه اشتغال در این بخش است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در حوزه شناورسازی خودکفا هستیم، اضافه کرد: با دستیابی به این توان، دیگر نیازی به تعمیرات شناورهای ایرانی در دیگر کشورها نیست و اقدامات لازم در داخل انجام می شود.
وی از برنامه ساخت ۲۰۰ کشتی باری در داخل کشور خبر داد و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار