تهران – ایرنا – سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق روز پنجشنبه اعلام کرد که نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) مورد حمایت آمریکا از نفوذ تروریست ها از سوریه به عراق جلوگیری نمی کنند.

به گزارش ایرنا به نقل از فرات نیوز، تحسین الخفاجی افزود: نیروهای دمواتیک سوریه (قسد) نیروهای نامنظم هستند و بر مرز عراق با سوریه سیطره دارند و تعامل با این نیروها سخت است.
وی افزود: در برخی مواقع تروریست ها برای نفوذ به عراق از آن ها سوءاستفاده کرده و در برخی موارد نیز این نیروها در این مسأله سهل انگاری کرده یا دچار ضعف در سیطره بر مرز شده که این مسأله باعث می شود که تروریست ها به عراق نفوذ کنند.
سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق با بیان اینکه طول مرزهای عراق و سوریه به ۶۱۰ کیلومتر می رسد، از نصب دوربین های کنترل مرز در طول ۲۴ ساعت و برج های مراقبت و کنترل مرز در مکان هایی خبر داد که احتمال نفوذ تروریست ها در این مناطق وجود دارد و به زودی همه این مناطق بسته خواهد شد.
کردهای سوریه با حمایت آمریکا با به دست گرفتن کنترل شرق رود فرات، سیطره خود را بر شهر رقه که روزی مرکز گروه تروریستی "داعش" بود، گسترش داده و به همراه شاخه نظامی خود (نیروهای دمکراتیک کردستان سوریه) نوعی منطقه خودمختار تشکیل داده اند.
سوریه از سال ۲۰۱۱ شاهد جنگ با تروریسم است. جنگی که با حمایت برخی کشورهای غربی، عربی و رژیم صهیونیستی از تروریست ها سال ها می باشد که به طول انجامیده است.
در حال حاضر نزدیک به ۹۰ درصد از خاک سوریه در اختیار دولت قانونی این کشور قرار دارد و ۱۰ درصد نیز در اختیار تروریست ها و برخی نیروهای خارجی در شمال سوریه است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار