معاون اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی اقدامات بانک مرکزی برای ایجاد زیرساخت های لازم در راستای اجرای قانون جدید چک را شرح داد.
تهران- اقتصادبرتر- ۱۰ آذر ۹۹
به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،آمنه نادعلی زاده، معاون اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی اظهار کرد: قانون جدید چک به دنبال پیشگیری از صدور چک بی محل است. از فرآیند تخصیص چک به افراد تا فرآیند صدور چک توسط افراد، به نحوی تنظیم شده است که نه تنها جلوی جعل چک را می گیرد، بلکه مانع صدور چک های بی محل می شود.
وی افزود: بانک مرکزی برای تسهیل دسترسی مردم به سامانه صیاد، از اپلیکیشن های پرداخت نیز استفاده کرده است.چک باید در وجه ذینفع مشخص صادر شود. ذینفع اولیه می تواند چک را به ذینفع مشخص بعدی منتقل کند.
نادعلی زاده گفت:مطابق قانون، بانک مرکزی ایجاد روال های اعتبارسنجی را دنبال می کند، اما باید توجه شود که اجرای زودهنگام و غیرکارشناسی این طرح می تواند منجر به مشکلات عدیده شود.
وی بیان کرد:چک الکترونیک سازوکار کلی چک فیزیکی را خواهد داشت، اما به صورت الکترونیک و مجازی صادر می شود. استفاده از چک الکترونیک الزامی نیست و مشتریان در صورت نیاز می توانند از این خدمت استفاده کنند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار