هر کسی که پول دارد تهیه کننده نیست/ سنگ اندازی های مدیران

خبرگزاری مهر پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۸:۳۹

علی اکبر تحویلیان تهیه کننده تلویزیون و دبیر صنف شرکت ها و موسسات فیلمسازی ایران (آیفیک) در گفتگو با خبرنگار مهر درباره نظامنامه تهیه کنندگی نمایش خانگی از سوی آیفیک اظهار کرد: تدوین این نظامنامه موضوع جدیدی نیست و از سال ۹۲ همزمان با دولت یازدهم و تاکید و شعار مدیران وقت مبنی بر واگذاری تصدی گری های دولت به صنوف، انجمن پیشنهادات خود را به مسئولان سازمان سینمایی در این باره داده است.
وی ادامه داد: در دوره تصدی مدیریت سینما از سوی حجت الله ایوبی و محمدمهدی حیدریان و در دوره مدیریت کنونی سازمان سینمایی، آیفیک به شکل مکتوب و شفاهی پیشنهادات خود درباره ساماندهی صنعت تصویر کشور را مطرح کرده و در سال های اخیر این پیشنهادات اجرایی نشده است.
دبیر آیفیک با بیان اینکه تهیه نظامنامه مقدماتی دارد، عنوان کرد: فراهم آوردن این مقدمات وظیفه سازمان سینمایی و سازمان صدا و سیما است.
به گفته تحویلیان، سازمان صدا و سیما و سازمان سینمایی اراده تهیه مقدمات این نظامنامه را دارند اما در مرحله عملیاتی شدن آن، سنگ اندازی های بسیاری می شود.
این تهیه کننده در پاسخ به این پرسش که نظامنامه نمایش خانگی چه ارتباطی با سازمان صدا و سیما دارد؟ تاکید کرد: تهیه کنندگی در صدا و سیما و نمایش خانگی بسیار مشابه هم است و با رشد فناوری های ارتباطی، امروزه تفاوت چندانی میان VOD و شبکه های تلویزیونی نیست. بنابراین نظامنامه باید مورد توافق هر ۲ سازمان باشد و این بخشی از مقدمات مورد نیاز است.
دبیر صنف شرکت ها و موسسات فیلمسازی ایران با بیان اینکه در مسیر تحقق شعارهای دولت فعلی و به رغم تاکید روسای سازمان در دوره های مختلف، مسیر همواری برای واگذاری امور دولتی آماده ...

سرخط اخبار