معاون اسبق وزیر امور خارجه گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران تنها ابرقدرت منطقه است و ساقط کردن پهپاد آمریکایی، توقیف نفتکش انگلیسی و حمله به پایگاه عین الاسد این موضوع را ثابت کرد.

به گزارش ایسنا، منوچهر محمدی در نشست تخصصی گام دوم انقلاب اسلامی توسعه علوم و فناوری های نوین اظهار کرد: هیچ وقت تصور نمی کردیم چنین انقلاب عظیمی در ایران رخ دهد. آرزو داشتیم نظامی لیبرال-دموکرات در کشورمان باشد تا بتوانیم عبادت کنیم؛ اما خداوند انقلاب اسلامی را در اوج سکولاریزم به ما هدیه داد. زمانی که انقلاب به پیروزی رسید، در حال دفاع از تز دکتری در آمریکا بودم، خدمت امام (ره) رسیدم که ایشان فرمودند بعد از پایان درس برای خدمت به کشورت بازگرد.
جمهوری اسلامی تنها ابرقدرت منطقه است
وی ادامه داد: به دنبال حوادثی که در خلیج فارس رخ داد، نظریه ای در قالب ظهور ابرقدرت جدیدی به نام ایران ارائه دادم. امروز جمهوری اسلامی ایران تنها ابرقدرت منطقه است و ساقط کردن پهپاد آمریکایی، توقیف نفتکش انگلیسی و حمله به پایگاه عین الاسد این موضوع را ثابت کرد.
معاون اسبق وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: آمریکا در طول حیات ۲۴۰ ساله خود تنها ۳۰ سال نجنگیده و ۲۱۰ سال را با جنگ روزگار گذرانده است. همین که تهدید خود برای تخریب ۵۲ نقطه فرهنگی در ایران را عملی نکردند، نشان دهنده قدرت کشور ماست.
محمدی بیان کرد: نظمی نوین در دنیا حاکم شده و رئیس جمهور فرانسه نیز به این موضوع معترف است. منبع قدرت ما تکیه بر قدرت الهی است و خداوند بارها در قرآن اشاره کرده به مومنان کمک می کند. تحقق وعده الهی را در طوفان طبس شاهد بودیم.
وی افزود: در گام اول انقلاب بارها و بارها شاهد امدادهای غیبی خداوند بودیم. آمریکا در چهل سال گذشته ۱۸ توطئه براندازانه علیه ایران اعمال کرد که تمام آن ها با شکست مواجه شد.
این پژوهشگر و عضو هیئت علمی دانشگاه همچنین گفت: وقتی مقام معظم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار