پایان دوره جهش قیمت در بازار مسکن +قیمت سوئیت های تهران

دریافت خبر : شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۱
پایان دوره جهش قیمت در بازار مسکن +قیمت سوئیت های تهران

هر چند در سال 97 بیشترین افزایش قیمت مسکن را در کلان شهرهایی مانند تهران تجربه کردیم و قیمت مسکن در برخی از نقاط پایتخت تا 100 درصد افزایش پیدا کرد اما گفته می شود در سال آینده بازار مسکن مطلقا دچار افزایش قیمت به صورت جهشی نخواهد شد.
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا ، بازار مسکن پس از چند سال مبتلا به رکود از پاییز سال 96 وارد رونق نسبی شد. دوران رونق نسبی با شیب ملایم تا پایان سال 96 ادامه داشت اما در سال 97 با افزایش نرخ ارز و کاهش ارزش پول ملی کشورمان، پس انداز مردم به سمت بازارهایی مانند مسکن هدایت شد تا ارزش دارایی ها با کاهش ارز پول کشورمان حفظ شد.
همین افزایش تقاضا در بازار مسکن باعث افزایش قیمت ها در این بازار شد. از آنجایی که به طور بی سابقه ای نرخ تورم رشد پیدا کرد و نرخ دلار بالا رفت تا همین اندازه افزایش قیمت ها به بازار مسکن هم سرایت پیدا کرد به طوری که در شهر تهران در برخی از نقاط قیمت مسکن به بیش از دو و سه برابر هم رسید.
اما طبق گفته مصطفی قلی خسروی، رییس اتحادیه مشاوران املاک چهار مولفه اصلی بورس، طلا، حامل های انرژی و ارز باعث رشد جهشی قیمت مسکن می شوند و در سال آینده هیچ یک از این عوامل نمی توانند موجب رشد جهشی قیمت مسکن شوند بنابراین قیمت مسکن مطلقا به صورت جهشی افزایش پیدا نخواهد کرد و قیمت ها کمتر از نرخ تورم بالا می رود.
از سوی دیگر با توجه به اینکه توان خرید متقاضیان پایین آمده به همین دلیل در سال آینده مطلقا جهش قیمتی اتفاق نمی افتد. البته با افزایش نرخ تورم می توان رشد قیمت مسکن را پیش بینی کرد اما این افزایش پایین تر از نرخ تورم خواهد بود.
پیش بینی می شود در این بین تقاضا برای خانه ...

[ مشاهده متن کامل پایان دوره جهش قیمت در بازار مسکن +قیمت سوئیت های تهران ایلنا ]