فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی روز گذشته به سخنان نماینده سردشت و پیراندشت در مجلس واکنش نشان داد و صدور ابلاغیه برای تخلیه روستاهای مرزی استان آذربایجان غربی را تکذیب کرد.

آفتاب نیوز :
کمال حسین پور در نامه ای خطاب به علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشور، نوشته بود: «اخیرا هنگ مرزی شهرستان سردشت به اهالی شش روستای واقع در نوار مرزی این شهرستان ابلاغ کرده که به دلیل واقع شدن این روستاها در حریم قرمز مرز، بنا بر مصوبه شورای عالی امنیت ملی، همه اهالی مکلف اند هرچه سریع تر نسبت به تخلیه روستاها اقدام کنند».
او در ادامه این نامه که آن را در صفحه اینستاگرام خود بازنشر کرده، نوشته: «نمی توان با عنوان هایی مانند دستورالعمل های امنیت مرزی، امنیت روحی و روانی این خانواده های مستضعف را نادیده گرفت. برای جابه جایی ساکنان این روستاها و تجمیع آنان با روستاهای مجاور، جلب رضایت قلبی امری بسیار مهم و حیاتی است». اما سردار یحیی حسین خانی، فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی، در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان صدور چنین ابلاغیه ای را رد کرد و گفت: «صدور هرگونه ابلاغیه برای تخلیه شش روستای مرزی در شهرستان سردشت از سوی فرماندهی مرزبانی استان کذب محض است و مرزبانی استان براساس قانون پیگیری های لازم را از مراجع قانونی در دستور کار خود قرار داده است».
روز گذشته نیز نماینده سردشت و پیرانشهر، در گفت وگو با ایلنا به این موضوع پرداخت و گفت هدفش از مطرح کردن تخلیه این شش روستا سیاسی نبوده و اعتقاد دارد که این کار باید با تعامل مردم صورت می گرفته است.
کمال حسین پور درباره تخلیه شش روستا در نوار مرزی گفت: «هنگامی که این مطلب را مطرح کردم، متأسفانه سایت ها و کانال های ضدانقلاب روی این مسئله مانور دادند و جو سیاسی به مسئله دادند، درصورتی که اصلا این مسئله، سیاسی نیست. نزدیک به ۲۰ سال قبل یا شاید هم بیشتر مسئله ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار