متخصصان تغذیه تاکید دارند افراد باید بکوشند با گنجاندن سبزی اسفناج در رژیم غذایی خود از بدن سالم تری برخوردار شوند.

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، اسفناج بی تردید یکی از مقوی ترین و جالب ترین سبزیجات برای افزودن به رژیم غذایی است. این ماده غذایی علاوه بر مغذی بودن، می تواند باعث بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن شود. اسفناج سرشار از فیبر و منیزیم است. منیزیم از مواد معدنی مورد نیاز برای کارکرد درست دستگاه گوارش است. منیزیم می تواند باعث تحریک حرکات روده و نیز سهولت آبرسانی به روده بزرگ شود. مصرف اسفناج مانع از ابتلای افراد به یبوست و نیز دفع راحت مدفوع می شود.
اسفناج همچنین برای سلامت چشم ها بسیار مفید است. سبزیجات دارای برگ سبز مانند اسفناج دارای زاکزانتین و لوتئین هستند. این دو ماده برای سلامت چشم ها ضروری محسوب می شوند. همچنین این سبزیجات برای خونرسانی خوب به چشم ها و محافظت از آن ها در مقابل «نور آبی» مضر که از صفحه نمایشگر می تابد، ضروری است.
مصرف سبزیجات دارای برگ سبز مانند اسفناج بخصوص با کهولت سن باید افزایش یابد، زیرا این سبزیجات می توانند مانع از آسیب به عضلات چشم در مقابل نور آفتاب و عوامل مخربی که با افزایش سن می توانند بر چشم ها آسیب برسانند، شود.
همه ما می دانیم که اسفناج منبع عظیمی از آهن و پروتئین است. با این حال، کمتر کسی می داند که این گیاه سرشار از بیوتین است. تا جایی که ممکن است بکوشید اسفناج را در رژیم غذایی خود قرار دهید تا از خواص طراوت بخش آن روی پوست و موی خود بهره ببرید. بیوتین از ویتامین های خانواده ویتامین B محسوب می شود؛ این ویتامین به حدی در داشتن پوست و موی زیبا تاثیرگذار است که برخی آن را ویتامین H (حرف اول واژه مو در انگلیسی hair) می نامند.
این ویتامین باعث تبدیل مواد غذایی به انرژی در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار