پل رنگین کمان توکیو(رینبوبریج) که در منطقه میناتو بر روی خلیج توکیو ساخته شده است، از دیدنی های ژاپن است که طول آن 798متر بوده و دو اسکله ی شیبائورا و اودابیا را به هم متصل می کند.
در این مقاله قصد داریم به بررسی تنها پل رنگین کمان در توکیو (Rainbow Bridge) بپردازیم. طول این پل، ۷۹۸ متر است و دو اسکله شیبائورا و اودایبا به وسیله آن به یکدیگر متصل شده است. در سال ۱۹۸۷ میلادی ساخت آن آغاز شد و تا سال ۱۹۹۳ به مدت شش سال ادامه داشت. در فصل های مختلف سال، رنگ بندی این پل شبیه به رنگین کمان می شود. در ادامه با مجله دلتا همراه باشید.
تنها پل رنگین کمان دنیا در توکیو
همواره در جهان پل های زیادی ساخته شده، اما پل رنگین کمان در توکیو به گونه ای طراحی شد که از پل های معلق است و دو منطقه را به یکدیگر متصل می کند و از مهمترین دلیل برای بازدید گردشگران از این پل همین مورد است. از دیگر دلایل بازدید گردشگران از این پل می توان به نورپردازی فوق العاده زیبایش اشاره کرد. این پل در ۲۷ اوت سال ۱۹۹۳ به طور رسمی برای عموم باز شد. در قسمت زیر پل، پیاده رو در دو طرف پل به گونه ای طراحی شده که ۸ متر عرض دارد و عابرین پیاده می توانند از طرفین پل حرکت کنند.
ویژگی های تنها پل رنگین کمان دنیا در توکیو
بر اساس برنامه ریزی ها و سنت ها رنگ های پل رنگین کمان (Rainbow Bridge) در زمان هایی خاص تغییر می کند. در تعطیلات فصلی رنگ های این پل تغییر می کند و شبیه رنگین کمان می شود که تحت عنوان Millennium Illumination به معنای نورپردازی هزار ساله خوانده می شود.
نورپردازی پل
از زمان شروع غروب تا نیمه های شب چراغ های سیم های حمایت کننده روشن ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار