همواره از اهدای خون به عنوان امری خداپسندانه یاد می شود اما طی روزهای اخیر و در پی تشدید حملات ویروس کرونا، برخی باورهای غلط مانند رعایت نشدن پروتکل های بهداشتی مانع از مراجعه مردم به مراکز اهدای خون شده است.

شیعه نیوز : حادثه و بیماری خبر نمی کند، ناگهان می آید و سختی تحمل درد و رنج را میهمان خانه هایمان می کند و برایش پیر و جوان، غنی و فقیر تفاوتی ندارد و تنها چیزی که می تواند تسلی دل باشد، نوع دوستی است. در آن شرایطی که ما یا عزیزانمان در جدال مرگ و زندگی، نیازمند خون هستیم، خون هموطنمان است که به یاریمان شتافته و در رگ هایمان جاری می شود و زندگی دوباره ای می بخشد.
هریک از ما همچون حلقه های زنجیر به یکدیگر متصل هستیم، این قانون زندگی است، این مساله در روزهای کرونایی به وضوح خود را نشان داده به گونه ای که اگر یک نفر به این ویروس مبتلا شود، دیگری نیز راه فراری ندارد. روزهای سخت برای همه است و باید در این روزها دست یکدیگر را بگیریم و با بی تفاوتی از کنار هم گذر نکنیم.
ممکن است، هر یک از ما یا عزیزانمان به دلیل بیماری یا آسیب جسمی و جراحی نیازمند خون باشیم بنابراین باید در روزهای سخت کرونا که دامن تمام کشورها را فرا گرفته است به یکدیگر یاری برسانیم.
همان طور که ایران جزء کشورهایی بوده که بالاترین خون اهدایی را داشته در این روزهای سخت نیز باید سنگ تمام گذاشته و از باورهای غلط مبنی بر اینکه مراجعه به سازمان انتقال خون و اهدای آن منجر به ابتلاء به کرونا می شود، پرهیز کنیم و بدانیم که سازمان انتقال خون با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در بالاترین سطح سلامت قرار دارد.
خون و فرآورده های آن نجات بخش جان بسیاری از بیماران اعم از بیماران تالاسمی و سرطانی است تا جایی که حدود ۲۰ درصد از خون های اهدایی در کشور صرف بیماران تالاسمی می شود.
بارزترین موقعیت هایی که در آن نیاز مبرم به خون پیدا می شود زمان بروز حوادث و سوانح گوناگونی از جمله ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار