همه چیز درباره دختری که خودسوزی کرد +صوت پدر "سحر"

مشرق نیوز چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۱
ماجرای درگذشت دختر ۳۰ ساله ای که چند روز قبل خودسوزی کرده بود، به دلیل انتشار اخبار کذب ابعاد متفاوتی پیدا کرده که در این گزارش به آن ها پرداخته ایم.

به گزارش مشرق،  داستان از شب عاشورا شروع شد، کسی نوشت «دختر آبی از دنیا رفت». همین نیم خط کافی بود تا موج رسانه ای عجیب و غریبی برای دختری که مدتی است به دلیل خودسوزی روی تخت بیمارستان است، به راه بیفتد. نامش سحر خدایاری بود، دختری ۳۰ ساله که ۱۱ شهریور ۹۸ روبروی یکی از واحدهای قضائی خودسوزی کرده بود.
یکی از خبرگزاری ها اعلام کرده بود که چون برایش ۶ ماه حکم زندان بریده اند، دست به خودسوزی زده است.
منبع خبرتان کجاست؟
ساعت از نیمه شب گذشته بود و فضای توئیر پر از اخبار ضد و نقیض بود، کسی بود صبح فوت کرده، یکی دیگر از مرگ سه روز قبل خبر می داد و دیگری می گفت جسدش را به خانواده تحویل نداده اند!
هیچ کدام هم منبع درستی نداشتند، تقریبا بیشتر اکانت ها هم فیک هایی بودند که فقط روی موج رسانه ای خرابکارانه رفتار می کردند. طی چند ساعت بعد و تا ظهر عاشورا خبرهای مختلفی از این دست منتشر شد که هیچ کدام منبع موثقی برای انتشار نداشتند و بیشتر در دسته اخبار «یک کلاغ چهل کلاغ» قرار می گرفتند. حتی صحبت هایی شده بود که جسد دختر را به خانواده تحویل نداده اند و او را بی صدا دفن کرده اند!
در این میان حتی عکسی که به نام دختر آبی منتشر شده، اصلا مربوط به او نیست و حتی صاحب عکس با اینکه بارها در صفحه شخصی اش درباره این موضوع اطلاع رسانی کرده، اما به نظر می رسد که مصلحت در بازنشر تصویر دختر داخل استادیوم است.
اما با کمی صبر و پیگیری از منابع موثق متوجه می شویم که این حرف ها چندان درست نیستند.
انتشار خبر اصلی در خبرگزاری قوه قضایی
رسانه های اصلی به عنوان جهت دهنده اصلی به اخبار جامعه، می توانند با انتشار یک خبر نادرست، جریان رسانه ای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار