ایران اکونومیست-با مفیدترین موادغذایی طبیعی که پوست را جوان، شاداب و درخشان می کند آشنا شوید.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اگر چشم پنجره روح است، پوست پنجره ای برای سلامتی شما است. پوست شما منعکس کننده آنچه شما می خورید است و کرم ها و لوسیون های موضعی فقط می توانند برای ظاهر پوست شما مفید عمل کنند. از آنجا که پیری فرآیندی است که از درون به بیرون بدن شروع می شود، منطقی است که ما هم با خوردن درست برخی موادغذایی، مراقبت از پوست خود را از درون بدن به بیرون آن شروع کنیم.
در ادامه با مفیدترین موادغذایی که هم خاصیت ضدپیری دارند و هم پوست را مانند مروارید صاف و درخشان می کنند آشنا می شوید.
ماهی چرب
ماهی هایی که سرشار از اسید های چرب امگا ۳ (ماهی قزل آلا، شاه ماهی، ساردین، ماهی تن) هستند، برای داشتن پوست درخشان و سالم ضروری هستند. اسید های چرب امگا ۳ پوست را نرم و مرطوب نگه می دارند و باعث کاهش التهاب می شوند. این ماهی ها همچنین منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها، ویتامین E ، روی و حاوی یک ماده معدنی ضد زخم هستند که به خلاص شدن از شر آکنه و سوزش کمک می کند.
آجیل
درست مانند ماهی، آجیل هم سرشار از اسید های چرب امگا ۳، روی و ویتامین E است. به علاوه، آن ها حاوی مواد معدنی و ویتامین هایی مانند چندین ویتامین گروه B (از جمله فولات که مانع از درماتیت)، سلنیوم (که آنتی اکسیدان خوبی برای پوست است) و ویتامین C (که دارای خاصیت ضد پیری است) هستند که به جوانی و درخشان بودن پوست شما کمک می کنند. از میان آجیل ها، گردو بسیار مفید است و آجیل هایی مانند بادام و بادام زمینی رتبه دوم و سوم را دارند.
آووکادو
آووکادو یکی دیگر از مواد غذایی سرشار از چربی های سالم است که به بهبود خاصیت ارتجاعی و حفظ رطوبت پوست شما کمک می کند، همچنین سرشار از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار