آخرین اخبار نهضت سواد آموزی امروز از این قرار است که قرار است یک عضو مجلس اعلام کرده استخدام آموزشیاران نهضت سوادآموزی نیز باید از مسیر دانشگاه فرهنگیان باشد.

به گزارش راهبرد معاصر آخرین اخبار نهضت سوادآموزی امروز، یکی عضو مجلس شورای اسلامی گفته گر قرار به ادامه همکاری با نیروهای نهضتی پذیرفته نشده در آزمون است، این داوطلبان باید دوره های آموزشی در دانشگاه فرهنگیان بگذرانند. این در حالی است که به گفته مدیرکل دفتر منابع انسانی وپشتیبانی سازمان نهضت سوادآموزی کشور براساس موافقت وزیر آموزش وپرورش آزمون داخلی برای افرادیکه نمره حدنصاب را در آزمون کسب نکرده ویا در آزمون به دلائلی غایب بودند برای یک نوبت مجدد برگزار می شود.
اواخر مرداد بود که پذیرفته نشدگان آزمون استخدامی آموزشیاران نهضت سوادآموزی مقابل مجلس تجمع کرده و درخواست کردند که وضعیت شغلی آنها مشخص شود.
تجمع آموزشیاران نهضت سوادآموزی مقابل مجلس
بعد از برگزاری آزمون استخدامی آموزشیاران نهضت سوادآموزی، تعداد حدود شش هزار نفر نتوانستند در این آزمون با کسب حد نصاب نمره قبولی پذیرفته شوند که باتوجه به بالا رفتن سن و سوابق بالای شغلی و اینکه در سال های آینده شانس استخدام شدن را ندارند و همچنین فرصت هیچ شغل دیگری برای آنها وجود ندارد، از نمایندگان مجلس و سایر مسئولان مربوطه درخواست داریم در ارتباط با جذب این تعداد آموزشیار کمک کنند.
به گفته معترضان ۷۰ درصد از شرکت کنندگان آزمون استخدامی آموزشیاران با کسب نمره بالاتر از ۵۰ از ۱۰۰ امتیاز، نمره قبولی کسب کردند. این درحالی ست که به افرادی که در این آزمون که رتبه ۳۵ بدست آورده بودند، کمک شد با کسب رتبه ۵۰ قبول شوند. و آموزشیارانی که در این آزمون پذیرفته نشده اند، کسانی هستند که رتبه پایین تر از ۳۵ آورده اند. ما انتظار داشتیم به این افراد که سالهای عمر خودرا برای با سواد کردن افراد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار