وزیر علوم: ارتقای استانداردهای آموزش عالی کشور اولویت اصلی است

ایرنا پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱:۳۲

به گزارش ایرنا، منصور غلامی شب چهارشنبه در نشست با روسای دانشگاه های تبریز و آذربایجان شرقی، اظهار کرد: رفع نقاط ضعف دانشگاه های کوچک و اتصال به مراکز آموزش عالی بزرگتر، جذب اعضای هیات علمی، تامین تجهیزات لازم، افزایش کیفیت خدمات و فراهم کردن امکانات پژوهشی برای اعضای هیات علمی از دیگر اولویت هایی است که مورد توجه بیشتر واقع شده است.
وی با تاکید بر لزوم ماموریت گرا شدن موسسات و مراکز آموزش عالی کشور و سامان دهی دانشگاه ها بر اساس کیفی گرایی، افزود: دانشگاه های مختلف کشور باید متناسب با توانمندی ها و ظرفیت های خود در یک حوزه تخصصی فعالیت کنند و ماموریت گرا باشند.
غلامی با بیان اینکه باید از موازی کاری در دانشگاه های کشور جلوگیری و بیشتر به رشته های میان رشته ای اهمیت داده شود، افزود: توجه به رشته های جدید با نگاه نو با هدف پیشرو بودن در جهت دستیابی به فن آوری های جدید و توسعه لازم است.
وی همچنین با اشاره به ضرورت توجه به رشته های فنی، گفت: برای آموزش های مهارتی اولویت قائل هستیم و استانداردسازی این رشته ها مورد تاکید است، به طوری که باید سطح استانداردهای دانشگاه های کشور با رسیدن به سطح ملی به سطح بین المللی ارتقا پیدا کند.
وزیر علوم با بیان اینکه به رغم محدودیت ها پیشرفت های خوبی صورت گرفته است، گفت: برخی از شرکت های ایرانی در خارج از کشور فعالیت می کنند و بر این اساس با ارتقای مهارت های نیروهای ماهر برای ارایه کار و خدمات در خارج از کشور نیز امکان بکارگیری آنها وجود خواهد داشت.
غلامی همچنین با اشاره به وجود برخی مشکلات اقتصادی در کشور، بیان کرد: با این وجود تخصیص بودجه ها و اعتبارات و تامین تجهیزات دانشگاه ها در سال ...

سرخط اخبار