احتمالا شما هم مثل همه ما دلتان تنگ شده که یک بار دیگر در صحن امام رئوف بنشینید و درد دل کنید. دلمان لک زده برای این که از سقاخانه صحن انقلاب چند جرعه آب حوض کوثر بنوشیم و در خنکای صحن گوهرشاد به پرچم رقصان بر بال ملائک خیره شویم. از کودکی هروقت دلمان می گرفت این حرم برایمان پناهگاه بود و تکیه گاه شب های دلتنگی و روزهای بی حوصلگی مان دیوارهای صحن بوده اند. هروقت غم دنیا به دل مان ریخته، به کبوترهای باصفای این حرم اندیشیده ایم و هر زمان نیازمند روزی مادی و معنوی بیشتر بوده ایم، گندمی نذر این کبوترها کرده ایم. حال می خواهیم عریضه های دلتنگی مان را بر بال همین کبوتران به سمت آن صحن و سرا روانه کنیم. سراغ هنرمندان و چهره های شناخته شده عرصه فرهنگ رفته ایم تا آنها نیز از حال و هوایشان در ایام ولادت امام رئوف بگویند و اگر خاطره ، درددل یا حرف نگفته ای به امام مهربانی ها دارند، آن را با ما نیز در میان بگذارند. شما هم نیت کنید و در بین این سطرهای سراسر عشق و یکرنگی، دلی سبک کنید.
به مناسبت ولادت امام رضا(ع) در گفت وگو با حجت الاسلام و المسلمین ریاضت ابعاد شخصیتی این امام همام را بررسی کرده ایم
پیشوای مهربانی ها
 فردا روز ولادت باسعادت حضرت امام رضا علیه السلام است؛ امام واجب التعظیمی که ولی نعمت ما ایرانی ها محسوب می شود و هر ایرانی با شیوه تفکر و اعتقاداتی، در سختی ها و مشکلات به این امام همام رجوع می کند.
ابعاد شخصیتی و سیره عملی امام رضا (ع) آنقدر گسترده است که هرگز نمی توان به کنه آن پی برد و آن را آن طور که در شأن امام هشتم است، واکاوی کرد. اما هر سال ایام ولادت و شهادت اهل بیت (ع) فرصت مناسبی است برای آن که ...

سرخط اخبار