به گزارش خبرنگار مهر ، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور عصر دوشنبه در نشست علم و فناوری اقتصاد دانش بنیان که در دفتر استانداری خراسان رضوی برگزار شد، بابیان اینکه اقتصاد نفتی بزرگ ترین خیانت به کشور است، اظهار کرد: هیچ کشوری در «حوزه دانش بنیان» رشد نکرده مگر اینکه از بازار خود محافظت کرده است. بازار آزاد در دنیا تجارت یک نمایش بوده و واقعی نیست.
وی بابیان اینکه بیش از صدسال یک ساختار فکری بر مبنای واردات در کشور شکل گرفته است، گفت: امروز یک مبارزه بین جوانان مبتکر و واردات کننده ها در گرفتن بازار از طریق ایجاد شرکت های دانش بنیان شکل گرفته است. اگر بخواهیم در این مبارزه پیروز شویم باید قوانینی که مانع تولید است را از میان برداریم. 
سورنا ستاری بابیان اینکه در همه کشورها این تفکر وجود دارد که دانش خریدنی بوده و اشتغال با پول درست می شود، گفت: در این ۴۰ سال، با به وجود آمدن یک اقتصاد مفت خوار بر پایه نفت، شاهد رانت های زیادی بوده ایم.
وی تصریح کرد: اگر کارآفرینی ارزش بوده و استخدام منفور باشد، در اقتصاد رشد می کنیم. 
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ادامه داد: ما شاغلین در دولت می ترسیم که اگر از مجموعه دولت بیرون بیاییم و کار دولتی نداشته باشیم، از گرسنگی بمیریم.
وی بااشاره به پیشتازی شهرداری مشهد در حوزه شرکت های دانش بنیان و پارک فناوری، عنوان کرد: دولت های دنیا نمی توانند به تنهایی تمام سرویس های خدماتی را به مردم ارائه دهند لذا شهرداری ها باید از نوآوری ها حمایت کنند.
ستاری در خصوص کارشکنی بعضی از نهادهای دولتی در صدور مجوزهای لازم به استارت آپ ها، شرکت های دانش بنیان و کارآفرین ها، عنوان کرد: نهادهای دولتی نباید در شیوه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار