اعتمادآنلاین| غلامرضا تاجگردون با اشاره به وضعیت بررسی بودجه 99 گفت: مراحل اولیه گزارش تلفیق بودجه سال آینده تا 10 روز آینده به اتمام می رسد و در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.
وی در خصوص میزان فروش نفت و سهم آن در بودجه سال آینده ادامه داد: برای سال آینده نرخ فروش نفت حدود یک میلیون بشکه در روز پیش بینی شده، این در حالی است که در شرایط فعلی و تحریم های نفتی حدود 600 هزار بشکه نفت به فروش می رسد.
تاجگردون درباره موضوع فروش اموال مازاد و اوراق مشارکت تصریح کرد: معتقدیم برای اجرایی شدن این موارد باید اختیارات بیشتری به دولت داده شود در جلسه سران هم موضوع واگذاری اختیارات بالاتر به بورس و وزارت اقتصاد و ... مطرح شده، اما در کمیسیون دولت این موضوع به طور کامل دیده نشده است.
وی گفت: دولت برای اجرای لوایح و تخصیص بودجه در سال آینده با کسری مواجه است، اما به اعتقاد بنده اگر بخش مولدسازی دولت، دارایی ها را خوب و مناسب اختصاص دهد و اختیارات بخش های مولد هم افزایش یابد احتمال دارد کسری بودجه به زیر 110 هزار میلیارد تومان برسد.
رییس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس خاطر نشان کرد: کمیسیون تلفیق در خصوص عرضه قیر مجانی به بخش ها به نحوه عرضه تهاتری این کالا رای داد، زیرا نمایندگانی هستند که فکر می کنند قیری به دستشان می رسد و آن را صرف و خرج بخش و شهر خود می کنند و تمام، اما حقیقت این است که چنین قیری وجود ندارد و اگر قرار به تخصیص حدود 4 میلیون تن قیر باشد باید از اعتبارات عمرانی کاهش پیدا کند و کسر شود. البته در این بین یک نوع فساد هم شکل خواهد گرفت.
وی ادامه داد: وقتی حواله قیر از وزارت راه صادر می شود به گونه ای است که معمولاً وزارتخانه ها ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار