قم – ایرنا – مدیرستاد اقامه نماز قم با بیان اینکه اقامه نماز عید سعید فطر در ۸۰ درصد مساجد استان برگزار می شود گفت: برخی مساجد تا ۱۲ بار در روز عید اقدام به برگزاری نماز می کنند که پیش بینی می شود بیش از ۶۰۰ نماز عید فطر در قم اقامه شود.

محمد خامه یار روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به ضرورت رعیت پروتکل های بهداشتی، نماز عید فطر امسال در حرم حضرت معصومه(س)، مصلای قدس و مسجد مقدس جمکران برگزار نمی شود.
وی با بیان اینکه در برخی از مناطق قم، نماز عید در فضاهای باز و بوستان های کنار مساجد اقامه می شود، ادامه داد: اقامه نماز عید فطر از ساعت ۷ در مساجد استان برگزار می شود که به منظور جلوگیری از تجمع افراد، برخی از این مساجد از جمله مسجد امام خمینی(ره) قم تا ظهر همان روز ۱۲ بار اقدام به اقامه نماز عید می نمایند.
خامه یار با تاکید بر ضرورت رعایت مسائل بهداشتی توسط هیات امنا و مسئولان مساجد، گفت: دستورالعمل های بهداشتی لازم به مساجد و ائمه جماعات داده شده است و در این زمینه نظارت های ویژه ای انجام می شود.
مدیرستاد اقامه نماز قم تاکید کرد: با توجه به همراهی خوب مردم برای رعایت مسائل بهداشتی در احیای شب های قدر، این انتظار وجود دارد که موارد بهداشتی برای اقامه نماز عید نیز به خوبی رعایت شود.
وی اظهار داشت: همراهی خوب مردم برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی در احیای شب های قدر تجربه ای ارزشمند است که توسط متولیان بهداشت و درمان قم مورد تقدیر قرار گرفته است.
«کرونا» ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه های انتقال آن عطسه، سرفه، دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی؛ به هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.
«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار