اجرای طرح های آبخیرداری کاهش هزینه سیل های احتمالی را به همراه دارد

شبستان پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۷
« قاضی سراج» در جریان بازدید از سدامیرکبیر و طرح آبخیزداری روستای کندر در بخش آسارا که امروز ۲۹ فروردین برگزار شد، گفت: اجرای طرح های آبخیرداری یکی از مهمترین برنامه ها در کاهش هزینه های سیل های احتمالی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از البرز، « قاضی سراج» در جریان بازدید از سدامیرکبیر و طرح آبخیزداری روستای کندر در بخش آسارا که امروز 29 فروردین برگزار شد، گفت: اجرای طرح های آبخیرداری یکی از مهمترین برنامه ها در کاهش هزینه های سیل های احتمالی است.
رئیس بازرسی کل کشور افزود: آبخیرداری به عنوان یک ضرورت به ویژه در مناطق کوهستانی بخش آسارا و شهرستان طالقان که با اجرای این طرح در بحث اقتصادی، سودآوری اقتصادی به همراه دارد.
اجرای طرح آبخیزداری در روستای کندر
عزیزالله شهبازی نیز در این بازدید مطرح کرد: طرح آبخیزداری روستای کندر با اعتبار 2 میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی در حال اجرا است که بنابر این مهم اعتبارات این طرح از منابع ملی و استانی تخصیص داده می شود.
استاندار البرز با اشاره به بارش های اخیر و احتمال وقوع سیل، بیان کرد: از اواخر سال 97 عملیات رهاسازی آب های پشت سدکرج و طالقان با هدف تأمین فضای گنجایش کافی، انجام شد.
پایان پیام/ 301