لشگر کشی عثمانی

روزنامه مردم سالاری پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰:۲۶

گروه بین الملل: «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه در توییتر خود اعلام کرد که عملیات نظامی این کشور با نام «چشمه صلح» در شرق فرات آغاز شده است. او نوشت: «نیروهای مسلح ترکیه به همراه ارتش ملی سوریه عملیاتی را علیه پ ک ک، یگان های مدافع خلق و داعش به پیش می برند. ماموریت ما جلوگیری از ایجاد کریدور ترور در مرزهای جنوبی ترکیه و برقراری صلح در منطقه است.»
شبکه بلومبرگ به نقل از یک مقام ترکیه گزارش کرد، نظامیان این کشور دیروز چهارشنبه وارد نواحی شمال شرق سوریه شدند تا حملاتشان را علیه شبه نظامیان کُردی که مناطق نزدیک مرز دو کشور را در کنترل خود دارند آغاز کنند.
رویترز به نقل از محافل امنیتی ترکیه نوشت، عملیات مربوطه با حملات هوایی شروع می شود و با آتش توپخانه و خمپاره انداز ادامه خواهد یافت. به گزارشهمین خبرگزاری، ارتش ملی سوریه (نظامیان مخالف اسد) که مورد حمایت ترکیه قرار دارد، به کلیه نیروهایش دستور داده که با تمام قوا و بدون هیچ گذشت، علیه ی پ گ بجنگند.
جنگنده های ترکیه حدود ۱۶ حمله هوایی علیه پایگاه های مختلفی در تل ابیض، راس العین و عین عیسی صورت دادند. حمله ترکیه، خطوط انتقال برق نیروگاه آبی «علوک» در حومه راس العین در شمال غربی حسکه را هدف قرار داد. براساس اطلاعات واصله به روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم، نیروهای پیشقراولی که صبح دیروز از مرزهای سوریه عبور کرده اند نیروهای شورشی محلی سوری وابسته به «ارتش آزاد سوریه» هستند که زیر نظر ترکیه آموزش دیده اند. به این ترتیب عملیات نظامی ترکیه با عنوان «چشمه صلح» عملا علیه نیروهای سوریه دموکراتیک آغاز شد.
بسیج عمومی نیروهای کرد
کردهای شمال و شرق سوریه در واکنش به آغاز ...

سرخط اخبار