کارشناس فوتبال ایران گفت:وقتی مربی تیم ملی قلیان می کشد ما همه باید نگران باشیم که بازیکنان آن تیم شب از اردوها بیرون نروند و قلیان نکشند.

رسول کربکندی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص تفاوت های مربیان، بازیکنان و رفتارهای آنها با مردم عادی که باید در زندگی خصوصی و ورزشی شان شکل بگیرد، گفت: در دوران مربیگری ام وقتی به کلاس هایی می رفتم و در آنها بحث می کردیم، همیشه سفارشم به بقیه این بوده که مربیان و بازیکنان با افراد معمولی فرق می کنند. ممکن است وقتی در خیابان نزاعی صورت می گیرد، مردم عادی حتی یک چاقو هم دستشان باشد، اما ما چون ورزش و فوتبال حرفه ای را انتخاب کرده ایم باید مراقب باشیم چنین رفتارهایی از ما سر نزند.
پیشکسوت فوتبال ایران افزود: اتفاقا چند وقت پیش به یکی از بازیکنان ذوب آهن گفتم که یک آرزو در این دنیا دارم و آن هم این است که ورزش و ورزشکاران ما به معنای واقعی حرفه ای شوند. من امیدوارم همان طور که تفکر حرفه ای در پول های کلان به فکر و ذکر بازیکنان و مربیان تبدیل شده، در مواردی مثل رانندگی، رفتارهای کنار خط، حضور در مجامع عمومی و... نیز تاثیرگذار باشد. متاسفانه عدم رفتار حرفه ای باعث شده تا ما به این روز برسیم و یک مربی در وهله اول می تواند الگوی مربیان جوان تر و بازیکنان باشد و باید مراقب باشد چه رفتارهایی از او سر می زند.
سرمربی سابق ذوب آهن در ادامه گفتگو با فارس گفت: نوع پوشش یک مربی روی دید مردم اثرگذار است. یک مربی باید لباس تمیز، هماهنگ و رفتار شکیل داشته باشد. او باید به موقع به تمرینات بیاید و خیلی بد است که یک مربی دیرتر از بازیکن در محل تمرین تیمش حضور پیدا کند و بازیکن هم با دیدن این صحنه به ساعتش نگاه کند. مربی باید بالاترین اهمیت را به این رفتارها بدهد و اگر خودش نتواند این کار را بکند، چگونه اسم خودش را ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار