مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی «بحران آفرین» به کشور خبر داد و به مسئولان در این زمینه هشدار داد.

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، صادق ضیائیان با اشاره به آغاز بارش برف در شمالغرب کشور، اظهار کرد: انتظار داریم بارش برف در مناطق شمالغرب کشور از جمله استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، بخش هایی از کردستان، زنجان و همچنین اردبیل، ادامه داشته باشد.وی بیان این که ارتفاع برف در این مناطق به 40 سانتی متر و بیشتر از این مقدار نیز می رسد، افزود: برای روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه نیز بارش را در نیمه غربی و نوار شمالی کشور خواهیم داشت. همچنین در استان های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، نوار غربی اصفهان، شمال غرب فارس، شمال بوشهر، کرمانشاه، کردستان، غرب مازندران، گیلان و همچنین تهران، البرز، قزوین و زنجان، بارش های خوبی انتظار می رود.
وی یادآور شد: از شنبه و یکشنبه، بارش در استان های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و همچنین لرستان با شدت بیشتری ادامه پیدا می کند. احتمال وقوع سیلاب در این استان ها نیز وجود دارد؛ بنابراین باید تمهیدات لازم در این خصوص اندیشیده شود و هموطنان نیز از سفرها و ترددهای جاده ای غیرضروری در این مدت پرهیز کنند و از مسیل ها و رودخانه ها فاصله بگیرند و خود را در معرض خطر قرار ندهند.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل از نظر بارش برف و در جنوب غرب از نظر بارش باران، مناطق بحرانی در این مدت خواهند بود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار