خبرگزاری اسپوتنیک نوشت: یک حمله بوسیله جنگ الکترونیک به رادار های نظامی ایران می تواند اطلاعات یک هواپیمای مسافربری را به شکل یک هدف تهاجمی نشان دهد.

به گزارش سیتنا، خبرگزاری اسپوتنیک در گزارشی به بررسی فیلم ۱۹ ثانیه ای که پس از سقوط هواپیمای اوکراینی از سوی نیویورک تایمز منتشر شد، پرداخت.
در گزارش خبرگزاری اسپوتنیک آمده است: فیلم ۱۹ ثانیه ای که هفته پیش از سوی نیویورک تایمز منتشر شد و در آن لحظه اصابت یک موشک ایرانی به یک هواپیمای مسافربری را نشان می دهد، شک و شبهه های بسیاری را در شبکه های اجتماعی برانگیخته است. این پرسش ها در خصوص برنامه ریزی شده بودن زمان و شرایط دقیق ضبط لحظاتی است که هواپیما مورد اصابت قرار می گیرد.
این روزنامه در تاریخ ۹ ژانویه (پنجشنبه هفته پیش) و یک روز پس از آنکه هواپیمای مسافربری اوکراین نزدیک تهران ساقط شده بود، این داستان را برجسته کرد و نوشت: ویدئویی که نشان می دهد هواپیمای اوکراینی بر فراز ایران مورد اصابت قرار گرفته است.
اسپوتنیک در ادامه نوشت: (در پی این حادثه) تمامی ۱۷۶ نفری که سوار این هواپیما بودند، کشته شدند. دو روز بعد ستاد کل نیرو های مسلح ایران اعلام کرد که یکی از واحد های پدافند هوایی به سوی این هواپیما شلیک کرده و به اشتباه آن را یک موشک کروز دشمن تلقی کرده است.
بیشتر بخوانید: ارسال سیگنال از هواپیمای اوکراینی پیش از اصابت موشک متوقف شده بود
یکی از شواهد بی چون و چرا، چگونگی توصیف این فیلم از سوی «کریستین تریبرت» (Christiaan Triebert) روزنامه نگار نشریه نیویورک تایمز در یک پیام توییتری است. تریبرت در این روزنامه، در بخش تیم تحقیقات تصویری فعالیت دارد. او در همان توئیت از یک ایرانی به نام «نریمان غریب» تشکر کرده که این ویدئو را برای نیویورک تایمز فرستاده و فیلمبرداری که می خواسته ناشناس باقی بماند.
این فیلمبردار ناشناس، فردی ...

سرخط اخبار