نشانه های اختلافات کاخ سفید در منطقه

اقتصاد برتر چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۵:۵۶
احمد خادم المله- مدیر مسئول- یکشنبه شب پرتاب موشکی به سوی سفارت آمریکا در بغداد که در نزدیکی این مرکز دیپلماتیک در عراق اصابت کرد موجی در رسانه های همگانی غرب و منطقه به راه انداخت. تهران – اقتصادبرتر – ۱ خرداد ۹۸ به گزارش #اقتصادبرتر ، یکشنبه شب پرتاب موشکی به سوی سفارت آمریکا در بغداد که در نزدیکی این مرکز دیپلماتیک در عراق اصابت کرد موجی در رسانه های همگانی غرب و منطقه به راه انداخت، از همان ساعات اولیه طبق معمول انگشت اتهام به سوی ایران نشانه رفت و برخی رسانه های غربی با استناد به کد های تهدید ایران علیه آمریکا، تلویحا ایران را مظنون این حادثه معرفی کردند. اما پس از گذشت ۴۸ ساعت از زمان این حمله، پایگاه خبری «اولترا عراق» مدعی شد گروه گمنامی به نام «عملیات شهید اسیر علی منصور» در تماس با این پایگاه خبری مسئولیت حمله راکتی اخیر به سفارت آمریکا در بغداد را به عهده گرفته است. سخنگوی این گروه که نخواسته نامش فاش شود، گفته است: «این حمله نخستین فعالیت این گروه نبوده و آخرین هم نخواهد بود و باز هم به حملاتی علیه نیرو های آمریکایی و حضورشان در عراق دست خواهد زد. از سوی دیگر ...

احمد خادم المله- مدیر مسئول- یکشنبه شب پرتاب موشکی به سوی سفارت آمریکا در بغداد که در نزدیکی این مرکز دیپلماتیک در عراق اصابت کرد موجی در رسانه های همگانی غرب و منطقه به راه انداخت.
تهران – اقتصادبرتر – ۱ خرداد ۹۸
از همان ساعات اولیه طبق معمول انگشت اتهام به سوی ایران نشانه رفت و برخی رسانه های غربی با استناد به کد های تهدید ایران علیه آمریکا، تلویحا ایران را مظنون این حادثه معرفی کردند. اما پس از گذشت ۴۸ ساعت از زمان این حمله، پایگاه خبری «اولترا عراق» مدعی شد گروه گمنامی به نام «عملیات شهید اسیر علی منصور» در تماس با این پایگاه خبری مسئولیت حمله راکتی اخیر به سفارت آمریکا در بغداد را به عهده گرفته است.
سخنگوی این گروه که نخواسته نامش فاش شود، گفته است: «این حمله نخستین فعالیت این گروه نبوده و آخرین هم نخواهد بود و باز هم به حملاتی علیه نیرو های آمریکایی و حضورشان در عراق دست خواهد زد.
از سوی دیگر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به این حمله گفت: هیچ مدرکی درباره نقش تهران در حمله به منافع آمریکا در عراق نداریم اما اگر منافع ما مورد حمله واقع شود، با قدرت پاسخ می دهیم. ترامپ در تازه ترین اظهاراتش در مورد ادعای نقش ایران در حمله به منافع آمریکا در عراق گفت: اگر ایران چنین کاری کند، مرتکب اشتباهی بزرگ شده است.
وی تاکید کرد، ما هیچ مدرکی نداریم که این حمله کار ایرانی ها بوده است، اما اگر این موضوع اثبات شود واضح است که ما با قدرت واکنش نشان خواهیم داد، چراکه ما گزینه دیگری نداریم. هر چه تحقیقات انجام شده حول و حوش این ماجرا بیشتر می شود، شواهد بیشتری به دست می آید که این حمله منتسب به عوامل وابسته به رژیم ...

سرخط اخبار