عاملی: در یک سال اخیر دریافتم که به دانشگاه آزاد آنطور که باید توجه نشده است

خبرگزاری تسنیم چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۵
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: دانشگاه آزاد به این خاطر تشکیل شد که از استعدادهای پهنه جغرافیایی ایران استفاده کند و این ظرفیت با نگاه فاخر تقویت خواهد شد.

- اخبار سیاسی -
به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری تسنیم ، سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در مراسم بزرگداشت سی و هفتمین سالگرد تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی که هم اکنون در واحد علوم تحقیقات این دانشگاه درحال برگزاری است، در خصوص دانشگاه آزاد، گفت: به طور حتم دانشگاه آزاد یک سرمایه بزرگ ملی و بین المللی برای آموزش عالی است که توانسته است بعد از طی کردن یک مسیر 37 ساله رتبه بزرگترین دانشگاه ازاد جهان را به خود اختصاص دهد.
حجت الاسلام رستمی: منتظر تحولات جدی تر از دانشگاه آزاد برای مسائل بزرگ کشور هستیم
وی ادامه داد: اهمیت به کیفیت دانشگاه باید هدف اصلی قرار گیرد چرا که سرریز استعدادهای کشور که در کنکور بنا به هر دلایل و شرایطی موفق به ورود به دانشگاه های سراسری نشدند جذب دانشگاه آزاد می شوند. اگر دانشگاه آزاد نبود از این مجموعه استعدادها استفاده بهینه نمی شد.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد به همین خاطر تشکیل شد که از استعدادهای پهنه جغرافیایی ایران استفاده کند و این ظرفیت با نگاه فاخر تقویت خواهد شد. چرا که ایجاد کردن فضای نگاه و تجربه موفق به این دانشگاه موجب تقویت روزافزون آن خواهد شد.
عاملی با اشاره به اینکه تا قبل از یک سال گذشته آشنایی زیادی با ظرفیتهای دانشگاه آزاد نداشته است گفت: طی این مدت با ظرفیتهای زیادی از این دانشگاه آشنا شدم و متوجه شدم آنقدرها که می گویند به این دانشگاه توجه نمی شود. پژوهشهای مرتبط با صنعت نشان می دهد ظرفیت دانشگاه آزاد ظرفیت باقدرتی است.
وی با اشاره به دیدار اخیر مقام معظم رهبری در ماه رمضان امسال افزود: رهبری در این دیدار یک محور را برجسته کردند و آن ...

سرخط اخبار