تهران - ایرنا - معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری ها گفت: سال گذشته در زمینه اقدامات عمرانی و خدماتی مدیریت روستایی، ۱۰ هزار و ۴۵۵ پروژه عمرانی و خدماتی در سطح روستاهای کشور اجرا شد.

سعیدرضا جندقیان بیدگی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از ۱۰ هزار و ۴۵۵ پروژه عمرانی و خدماتی در سطح روستاها در سال گذشته ۳۶۵۴ پروژه مربوط به بهسازی معابر، ۱۸۳ پروژه مربوط به احداث ساختمان دهیاری، ۵۱۷ پروژه در زمینه بوستان و فضای سبز روستایی، ۷۸۵ پروژه در حوزه خدمات ایمنی و آتش نشانی، ۳۱۷ پروژه اماکن ورزشی و فرهنگی، بهداشت محیط و پسماند ۳۹۰۱، ساماندهی آرامستان ها ۷۲، گردشگری ۱۳۲، گلزار شهدا ۳۰۵، طرح های درآمد زا ۴۳ و سایر پروژه ها ۵۴۶ پروژه اجرا شد.
وی خاطر نشان کرد: در راستای وظایف قانونی محوله به دهیاری ها مبنی بر انجام پروژه های عمرانی و خدماتی در روستاها، دهیاری ها از طریق اعتبارات دریافتی موظف به اجرای پروژه های عمرانی در روستاها هستند.
جندقیان بیدگلی ادامه داد: اجرای این پروژه ها در روستاها باعث ارتقای شاخص های کالبدی و زیست محیطی بوده که بهبود کیفیت زندگی در روستاها را سبب می شود و در همین راستا طی چهار سال گذشته و با توجه به سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری و راهبردهای دولت برای توجه به توسعه مناطق روستایی به عنوان اساس توسعه کشور، اقدامات موثری برای افزایش اعتبارات تخصیصی به دهیاری ها صورت پذیرفته است.
معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری ها تاکید کرد: سال گذشته بیش از ۵۱۷ بوستان روستایی ساماندهی و تجهیز شد و با این حساب شمار بوستان های ساماندهی و تجهیز شده روستایی به ۷ هزارو ۵۰۰ روستا رسید.
وی افزود: وجود بوستان و فضای سبز در روستاها باعث ایجاد روحیه، طراوت، نشاط و افزایش جذابیت های بصری در محیط های روستایی می شود و همچنین ایجاد مکانی برای گذراندن اوقات فراغت ساکنان و مسافران و بازی ...

سرخط اخبار